Įmitimo ir matinimose įvertinimas bei rekomendacijų suteikimas
Ištrauka
Šiuolaikiniame pasaulyje maistas yra svarbus kiekvienam žmogui. Kiekvienas žmogus rūpinasi savo mityba, kad ši būtų tinkama ir joje netrūktų visų reikiamų medžiagų bei būtų gausi įvairių vitaminų ir mikroelementų. Tačiau, nors ir daugelis žmonių supranta, kokią didelę reikšmę teikia mityba žmogaus organizmui, dažnai susiduria su problemomis, norint sureguliuoti savo mitybos įpročius, kad šie būtų taisyklingi. Apie maisto svarbą ir tinkamą mitybą, puikiai atspindi gydytojos L. Petkevičienės žodžiai.
„Maistas yra žmogaus egzistencijos būtinoji sąlyga, organizmo statybinė medžiaga. Požiūris į maitinimąsi sudaro žmogaus pasaulėžiūros dalį, nusako jo būdo bruožus, parodo socialinę padėtį. Tinkamas maitinimasis gali ne tik apsaugoti nuo daugelio ligų, bet ir padėti jas gydyti. Kiekvienas vaistas organizmui daro šalutinį poveikį, o tinkamai parinktas dietinis gydymas gali suderinti visas sutrikusias organizmo funkcijas.”
Tinkama mityba padeda ne tik išlaikyti sveiką kūno masę, bet ir aprūpina organizmą reikiamais vitaminais, mikroelementais bei mineralinėmis medžiagomis. Kurie padeda užtikrinti tinkamą organų funkcionavimą, pakankamą energijos kiekį, kokybišką miegą, fizinę bei psichologinę sveikatą.
Taigi, sveika bei tinkama mityba turi užtikrinti visų reikalingiausių medžiagų gavimą žmogaus organizmui. Žinoma, taip pat, nereikia pamiršti, kad mityba turi būti – saikinga, įvairi bei subalansuota.
Šiame savo savarankiškame darbe nustatysiu kito asmens įmitimą bei analizuosiu jo mitybos įpročius.
SAVARANKIŠKO DARBO TIKSLAS : įvertinti kito asmens įmitimą ir maitinimosi įpročius.
SAVARANKIŠKO DARBO UŽDAVINIAI:
-
Įmitimo vertinimas
-
Energijos ir maisto medžiagų poreikis
-
Maitinimosi įvertinimas
-
Rekomendacijos, atitinkančios sveikatai palankų maitinimąsi, tiriamajam asmeniui
-
Literatūros šaltiniai
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 7, 2021
- Publikuotas
- 2020 m.
- Apimtis
- 10 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų