Sumani gamtinė aplinka: aplinkos apsauga
Ištrauka
Aplinkos apsauga – natūralios ir žmogaus paveiktos ar sukurtos aplinkos saugojimas nuo fizinio, cheminio, biologinio ir kitokio neigiamo poveikio ar pasekmių, atsirandančių įgyvendinant planus ir programas, vykdant ūkinę veiklą ar naudojant gamtos išteklius.
Pagrindines juridinių ir fizinių asmenų teises ir pareigas išsaugant biologinę įvairovę, ekologines sistemas bei kraštovaizdį, užtikrinant sveiką ir švarią aplinką, racionalų gamtos išteklių naudojimą valstybėje, jos teritoriniuose vandenyse, kontinentiniame šelfe ir ekonominėje zonoje Lietuvoje nustato Aplinkos apsaugos įstatymas. Jis sako, kad aplinkosauga yra visos valstybės ir kiekvieno jos gyventojo pareiga ir rūpestis, todėl visi turi ieškoti būdų ir priemonių, kaip išvengti arba sumažinti neigiamą poveikį aplinkai bei ekologizuoti gamybą. Tokių būdų ir priemonių kūrimu užsiima Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija bei įvairios nevyriausybinės organizacijos, draugijos.
Šiame referate aptarsiu 3 aplinkosaugos priemones: saugomų teritorijų steigimą ir puoselėjimą, gamtinių išteklių naudojimą ir išsaugojimą bei atliekų tvarkymą.
Turinys
- įvadas
- saugomos teritorijos
- rezervatai
- Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas
- Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas
- Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas
- nacionaliniai parkai
- gamtinių išteklių naudojimas
- durpių naudojimas ir išsaugojimas
- dirvožemio naudojimas ir išsaugojimas
- atliekų tvarkymas
- perdirbimas
- panaudojimas energijai gauti
- sąvartynai
- kompostavimas
- išvados
- literatūra
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 1, 2020
- Publikuotas
- 2020 m.
- Apimtis
- 15 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų