Aplinkosauga
Ištrauka
Mes nuolat, per ištisus metus vienokiu ar kitokiu būdu veikiame gamtą. Teršiame vandenis, orą, dirvo¬žemį. Tad, pasitelkę mokslo ir technikos laimėjimus, privalome ją saugoti, protingai ir racionaliai naudoti jos išteklius, galvodami ne tik apie šiandieną ir savo kartą, bet ir apie anūkus, būsimąsias kartas.
Atkūrus šalies valstybingumą, vyksta (to liudininkais ir veikėjais esame) atkaklus ir nelengvas darbas formuojant bei tobulinant valstybės valdymo sistemą: institucijas, teisinę bazę ir kitas sritis, be ko negali funkcionuoti savarankiška valstybė, mūsų gyvenimas.
Kalbėdami apie tai, turime pažymėti, kad viena svarbiausių mūsų gyvenimo sričių yra aplinkosau¬ga. Įsidėmėtina - negalima pilnai suvokti, įstatymiškai pagrįsti arba kitaip patikimai įvaldyti nė vienos veiklos srities, tarp jų ir aplinkosaugos, nežinant jos raidos istorijos.
Ne veltui senoliai tvirtino - istorijos nežinantys ar ją ignoruojantys visuomet vaikais lieka.
Kalbant apie aplinkosaugą Lietuvoje tenka apgailestauti, kad jos raidos istorijai skyrėme mažai dėmesio. Turėjome tik padrikas, fragmentines žinias. Tiek specialistai aplinkosaugininkai, tiek gamtosaugininkai visuomenininkai apie aplinkosaugos raidą Lietuvoje sisteminių žinių neturėjo iš kur gauti. Štai dėl ko prireikė šio veikalo.
Gamtos ir aplinkos apsauga, trumpai kalbant, - tai gamtos išteklių racionalaus naudojimo ir aplinkosaugos teisinių, biologinių, ekonominių bei techninių priemonių kompleksas. Tos priemonės aprė¬pia visą aplinką. Jos taip pat glaudžiai susijusios su morale, estetika, švietimu, politika (ir net tarptau¬tine, kai pasirašomos tarptautinės bendradarbiavimo gamtosauginės sutartys, konvencijos, sprendžia¬ma bendrų gamtos išteklių dalyba).
Aplinka, kas parodyta veikale, rūpinasi valstybinės ir visuomeninės organizacijos.
Aplinkosauga remiasi mokslu. Jai ypač svarbios tokios sritys, kaip biologija, miškininkystė, biogeobenologija, dirvotyra, geografija, geologija, chemija, medicina ir daugelis kitų.
Aplinkosaugos turinį sudaro oro, vandens, dirvožemio, žemės gelmių, augalijos, gyvūnijos, landšafto moksliškai pagrįstas, protingas naudojimas ir apsauga. Rūpinimasis oro ir vandens švarumu, dirvožemio derlingumu, miškais, augalijos ir gyvūnijos pasauliu - tai ne kas kita, kaip rūpinimasis žmogaus sveikata, jo darbo, buities, poilsio sąlygomis. O tas pasiekiama, kaip parodyta leidinyje, taupiai naudojant žaliavas, energiją, įsisavinant atliekų neduodančias ar mažai atliekų duodančias technologijas.
Turinys
- TURINYS2
- ĮVADAS3
- 1. APLINKOSAUGOS SAMPRATA IR STRATEGIJA4
- Aplinkos apsaugos valdymo sistema lietuvoje7
- Aplinkosaugos teisinio reguliavimo svarba9
- 2. GLOBALINĖS APLINKOSAUGOS PROBLEMOS12
- Aplinkos būklė Lietuvoje12
- 3. EUROPOS SĄJUNGOS APLINKOSAUGOS DIREKTYVOS15
- 4. VALSTYBINIS APLINKOSAUGOS VALDYMAS LIETUVOJE17
- 6 . KIETOS ATLIEKOS, JŲ TVARKYMAS19
- Atliekų susidarymas, šaltiniai, rūšys ir apskaita19
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 28, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 25 psl.
Atsiliepimai
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų