Milton Friedman ekonominė teorija
Ištrauka
Monetarizmo teorijos pradininkas yra Milton Friedman. Jis vienas žymiausių amerikiečių ekonomistų, keinsistinės teorijos kritikas, Nobelio ekonomikos premijos laureatas. Čikagos universiteto profesorius. Svarbiausi jo darbai yra iš pinigų teorijos srities. Pagrindiniai kūriniai: Capitalism and Freedom („Kapitalizmas ir laisvė“), išleistas 1962 m., Price Theory („Kainos teorija“), taip pat išleistas tais pačiais 1962 m., A Monetary History of the United States („Jungtinių Valstijų pinigų istorija“), išleistas 1963 m., Free to Choose („Laisvė pasirinkti“), išleistas 1980 m., Money Mischief („Pinigų žala“), išleistas 1992 m. Taip pat M. Friedman inicijavo empirinius ekonomikos laisvės ir ekonomikos augimo tarpusavio priklausomybės tyrimus.
Ekonomistas M. Friedman sukurdamas monetarizmo teoriją tarsi suteikė atsaką į John Maynardo Keynes propaguotą ekspansinę pinigų emisiją. Monetarizmas apibūdinamas kaip teorija, kuri analizuoja pinigų pasiūlos ir paklausos įtaką ekonomikos procesas ir aiškina infliacijos priežastis (Vaitkevičiūtė, 2001). M. Friedman sumoderninęs kiekybinių pinigų teoriją bei ją platindamas, atgaivino susidomėjimą pinigų pasiūla, kuri lemia nominaliąją pagaminamo produkto vertė. Taip vertindamas ekonomistas išskyrė uždavinius, kuriuos kėlė monetarizmas, bet nekėlė kiekybinių pinigų teorija (Vaškelaitis, 2006).
M. Friedman domėjosi ekonomikos veikėjų elgsenos principais. Jis nagrinėjo priklausomybę tarp fizinių asmenų pajamų bei vartojimo. Ekonomistas teigė, kad asmeninis vartojimas sudaro pagrindą ne būsimomis ar tikėtinomis pajamomis, o pastoviosiomis. Nusistovi tam tikras reikiamas pragyvenimo lygis, kuris yra palaikomas net sumažėjus pastoviosioms pajamoms.
Darbo tikslas: apibendrinti informaciją apie Milton Friedman ekonominę teoriją
Darbo uždaviniai:
- pateikti M. Friendman biografijos pagrindinius faktus;
- aprašyti monetaristo M. Friedman padarytus nuopelnus ekonomikai;
- aprašyti M. Friedman, kaip monetaristo, vykdomą ekonominę veiklą;
- pateikti monetarizmo keliamus uždavinius.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. M. FRIEDMAN BIOGRAFIJA4
- 2. M. FRIEDMAN NUOPELNAI EKONOMIKAI5
- 3. MONETARISTAS M. FRIEDMAN6
- IŠVADOS8
- LITERATŪRA9
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 24, 2019
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 9 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų