Genetiškai modifikuoti organizmai: už ir prieš
Ištrauka
Pastarųjų dviejų dešimtmečių laikotarpiu biotechnologija sulaukė išskirtinio dėmesio. Sparčiai jai vystantis, pasiektas aukštas ląstelės pažinimo lygis, kuris leidžia naudoti mažiausias organizmo daleles ir jų molekules. Fermentų pagalba tapo įmanoma suskaidyti deoksiribonukleorūgšties (DNR) grandinę ir perkelti genus iš vieno organizmo į kitą. Taip atsirado galimybė sukurti naujus transgeninius (genetiškai modifikuotus) organizmus. Šių organizmų genetinė medžiaga yra pakeičiama, ir jie įgyja tokias savybes, kokių negalėtų atsirasti organizmui dauginantis natūraliu būdu.
Vykstant tokiems procesams, sukuriami nauji organizmai iš augalų ar gyvūnų. Tarkim, pasinaudojant šiais biotechnologijos atradimais, galima išvesti genetiškai modifikuotus augalus, kurie tampa atsparesni ligoms bei kenkėjams, geriau pakelia ekstremalias sąlygas: sausrą, šaltį, druskingą dirvožemį ir kt.
Dar nėra pakankamai informacijos ir patikimų mokslinių įrodymų, kurie mums leistų teigti, kad genetiškai modifikuoti organizmai ir iš jų gaminamas maistas yra visiškai nepavojingas nei supančiai aplinkai, nei žmonėms. Mes nežinome kokių pasekmių genetiškai modifikuoti organizmai turės bent jau netolimoje ateityje, todėl riziką reikia vertinti kiekvienu atskiru atveju.
Turinys
- Įvadas3
- Kas yra GMO?4
- Teigiama GMO pusė5
- Neigiama GMO pusė6
- Kaip kontroliuojama genetiškai modifikuotų produktų gamyba9
- Žmonių požiūris į GMO10
- Išvados12
- Literatūros sąrašas13
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 11, 2019
- Publikuotas
- 2010 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų