Hidroelektrinės projektas
Ištrauka
Analizuojant dabartinę situaciją energetikos sektoriuje, susiklosčiusią dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo, kyla klausimas: kaip sušvelninti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo pasekmes žmonėms ir Lietuvos ūkiui.
Vienas iš būdų yra alternatyvios, atsinaujinančios energetikos vystymas – tai vienas iš Lietuvos energetiniame sektoriuje susiklosčiusios situacijos sprendimo būdų, kai elektros energijos vartotojas gali pats finansuoti panašaus projekto realizavimą.
Viena iš efektyviausių netradicinės energetikos vystymosi krypčių – tai nedidelių vandens telkinių energijos naudojimas, įrengiant mikro ir mažąsias hidroelektrinės (HE). Mažosios hidroenergetikos objektus sąlyginai galima suskirstyti į du tipus: „mini“, kurių vienetinė galia iki 5000 kW ir „mikro“, dirbančios diapazonu nuo 3 iki 100 kW.
Investicijos į atsinaujinančią energetiką per kelis metus atsipirks dešimt kartų ir daugiau, nes, įrengus mažąją hidroelektrinę, žmonės vartos faktiškai nemokamą elektros energiją, nieko neišleisdami kurui.
Reikia pasakyti, kad užsienyje jau senai apskaičiavo atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo naudą. Pavyzdžiui, Kinija, mažosios hidroenergetikos lyderė, per paskutinius 40 metų padidino bendrą mažųjų hidroelektrinių galią daugiau nei tris tūkstančius kartų! Jau prieš 4 metus Indijoje mažųjų hidroelektrinių (iki 3 MW) įrengta galia pasiekė 173 MW, Prancūzijoje – 1700 mažųjų hidroelektrinių, kurių bendra galia apie 1000 MW, analogiškai ir kitose Europos šalyse – Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje.
Šiuolaikinė hidroenergetika, palyginti su kitomis tradicinėmis elektros energetikos rūšimis, yra pats ekonomiškiausias ir ekologiškai saugus elektros energijos gamybos būdas. Nedidelių elektrinių įrengimas leidžia išsaugoti gamtos landšaftą, aplinką ne tik eksploatuojant elektrinę, bet ir statybos metu. Eksploatuojant elektrinę, nėra neigiamo poveikio vandens kokybei: vanduo visiškai išsaugo savo pirmines gamtines savybes. Upėse išsaugomos žuvys, vandenį galima naudoti gyventojų poreikiams. Skirtingai nuo kitų ekologiškai saugių atsinaujinančių elektros energijos šaltinių, tokių kaip saulė, vėjas, mažoji hidroenergetika beveik nepriklauso nuo oro sąlygų (išskyrus labai šaltą žiemą) ir gali nuolat aprūpinti vartotoją pigia elektros energija.
Dar vienas mažos energetikos pranašumas – ekonomiškumas. Šiuo metu, kai gamtiniai energijos šaltiniai – nafta, akmens anglis, gamtinės dujos – senka, nuolat brangsta, pigios, prieinamos atsinaujinančios upių, ypač mažų, energijos naudojimas leidžia gaminti pigią elektros energiją. Taip pat mažosios hidroenergetikos objektų statyba reikalauja mažai sąnaudų ir greitai atsiperka.
Taigi, šiame darbe pateiksiu mažos hidroelektrinės projektą ir ekonominius skaičiavimus.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. BENDROJI DALIS3
- 1.1 Techniniai rodikliai3
- 1.2 Hidromazgo charakteristikos3
- 1.3 Tvenkinio charakteristikos4
- 2. HIDROLOGINIAI SKAIČIAVIMAI5
- 2.1 Vandens ištekliai5
- 2.2 Vandens išteklių pasiskirstymas ir vidutiniai debitai6
- 2.3 Gamtosauginis debitas7
- 3. VANDENS ŪKIO SKAIČIAVIMAI8
- 3.1 Vandens debitas, galimas naudoti hidroenergetikai8
- 3.2 Debito, galimo naudoti hidroenergetikai, pasiskirstymo ir trukmių grafikai9
- 4. HIDROENERGETINIAI SKAIČIAVIMAI10
- 4.1 Skaičiuotinis hidroelektrinės slėgio aukštis10
- 4.2 Skaičiuotiniai hidroelektrinės debitai10
- 4.3 Skaičiuotinė hidroelektrinės galia10
- 4.4 Turbinų parinkimas11
- 4.6 Hidroelektrinės išdirbis13
- 5. HIDROELEKTRINĖS PROJEKTAVIMAS16
- 6. EKONOMINIAI SKAIČIAVIMAI17
- IŠVADOS18
- LITERATŪRA19
Reziumė
- Autorius
- monikami
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Inžinerija
- Kaina
- €2.41
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 14, 2018
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 16 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų