Ekonomikos problema - pasirinkimo problema
Ištrauka
Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse. Daugelis jų susiję su konkrečiu asmens darbu, nuo kurio priklauso ir šalies ekonominė padėtis. Ekonomikos žinios padeda pasirinkti optimalias verslo sritis, priimti ekonominius sprendimus ir ūkininkavimo metodus.
Ekonomikos negalima išmokti tik stebint. Ekonomiką, kad šis mokymasis nebūtų beprasmis, reikia susieti su gyvenimo realijomis, stebint žmonių ūkinę veiklą, kurios metu naudojant įvairius išteklius, tenkinami žmonių poreikiai. Ekonomikos uždaviniai sprendžiami ne pagal griežtas taisykles ar metodikas. Yra daugybė sprendimų metodų, o taikant savo ekonomikos mokslo įgytas žinias, reikia pasirinkti optimalų variantą.
Darbo tikslas: aptarti ekonomikos problemą kaip pasirinkimo problemą
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kaip teisingai pasirinkti išteklius
2. Aptarti ekonomikos problemą ir jos pagrindinius klausimus
3.
Tyrimo metodas: su ribotumo problema, kurią ir bandysime aptarti ir paanalizuoti. Taip pat išsiaiškinti išteklių ribotumą, ekonomikos sampratą, esmę bei jos problemą - suvokti ne tik ekonomikos sąvoką, bet giliau aprėpti ekonomikos objektą, t.y. žmonių tarpusavio santykius gamybos sferoje, kuriuos veikia daug įvairių veiksnių – ūkinę veiklą ir jos sudedamąsias dalis. Kad tai padaryti, visų pirma reikia gerai išsiaiškinti, kas yra pats ekonomikos mokslas.
EKONOMIKOS SAMPRATA
Ekonomika – tai socialinis mokslas, tiriantis individų elgseną esant nuolatiniam gamybos faktorių trūkumui, tiesiogiai darant įtaką produkcijai, paskirstymui ir vartojimui, ūkinei veiklai, ūkiui. Lydekos Z. knygoje (2006) teigiama, kad ekonomikos mokslas nagrinėja, kaip visuomenė naudota ribotus išteklius siekdama efektyviai pagaminti vertingus produktus ar paslaugas bei paskirstyti juos tarp skirtingų visuomenės grupių. Jakutis ir kt.(2005) teigia, kad ekonomikos teorija –tai mokslas apie žmonių ūkinę veiklą, kurios metu, naudojant įvairius išteklius, tenkinami žmonių poreikiai.
Pagrindinės ekonomikos mokslo šakos yra mikroekonomika ir makroekonomika. Mikroekonomika tiria elgesį, prekių ir paslaugų kainas, sprendimų priėmimo procesus šiame lygmenyje. Makroekonomika tiria ekonomiką kaip visumą, bandydama paaiškinti tokius reiškinius kaip bedarbystė, infliacija, nacionalinės pajamos. Mikro- ir makroekonomiką sieja glaudus ryšys. Jos abi remiasi tomis pačiomis koncepsijomis ir teorijomis (Davulis, 2003, p. 8).
Turinys
- ĮVADAS3
- EKONOMIKOS SAMPRATA3
- PAGRINDINĖ EKONOMIKOS PROBLEMA5
- POREIKIAI6
- IŠTEKLIAI7
- GAMYBOS VEIKSNIAI8
- PASIRINKIMO PROBLEMA IR ALTERNATYVIEJI KAŠTAI9
- EFEKTYVUMAS IR PUSIAUSVYRA10
- RINKOS RIBOTUMAS11
- 12
- IŠVADOS15
- LITERATŪRA16
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 22, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 15 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų