Atsiskaitymai negrynaisiais ir mokėjimo kortelės
Ištrauka
kortelių skaičius ir atsiskaitymai negrynaisiais pinigais auga sparčiau nei atsiskaitymai grynaisiais. Anot statistikos negrynųjų pinigų operacijos dažniausiai yra atliekamos tada, kai mokėjimo suma yra didelė, o grynieji pinigai labiausiai yra paplitę mažos apyvartos atsiskaitymuose. Ši darbo tema pasirinkta todėl, kad gyvename globalioje aplinkoje, dažnai tenka keliauti užsienyje, turėti prekybinių ar kitų verslo sandorių, kai tenka atsiskaityti nesusitikus asmeniškai, pirkti prekes neišsikeitus sumos į reikiamą valiutą ir panašiai. Būtent tokiose situacijose praverčia internetinės perlaidos ar mokėjimo kortelės, kitaip – negrynieji pinigai. Lietuvos bankas, kiekvienais metais daro su bankų veikla susijusius apžvalgas, tačiau norint detaliai išanalizuoti atsiskaitymus negrynaisiais ir mokėjimo korteles, taktų perskaityti šūsnį įvairių apžvalgų.
Problema. Kokie atsiskaitymo būdai ir kokios mokėjimo kortelių rūšys Lietuvoje yra naudojamos dažniausiai? Dėl kokių priežasčių keičiasi asmenų atsiskaitymo būdai?
Tyrimo objektas – Negrynųjų pinigų atsiskaitymai.
Tyrimo tikslas – Pateikti teorinius atsiskaitymų negrynaisiais pinigais ir mokėjimo kortelių aspektus ir įvertinti, kaip kinta asmenų atsiskaitymo įpročiai.
Tyrimo uždaviniai:
Teoriniu aspektu nustatyti negrynųjų pinigų rūšis, pateikiant šių sąvokų sampratas.
Įvertinti, kokių mokėjimų negrynaisiais pinigais operacijų Lietuvoje buvo atlikta daugiausia 2010 m. IV ketv. – 2013 m. IV ketv.
Išanalizuoti, dėl kokių priežasčių vienos mokėjimo kortelės Lietuvoje buvo naudojamos dažniau už kitas, keturių metų bėgyje.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, pirminių ir antrinių statistinių duomenų analizė, internetiniai puslapiai.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 18, 2018
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 7 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų