Mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindai
Ištrauka
Bėgant laikui ir evoliucionuojant žmonijai matematinės duomenų analizės metodai vis labiau plito įvairiose kūrybinio darbo srityse, surandant vis naujesnių pritaikymo sričių ir naujų eksperimento galimybių.
Esminis eksperimentų etapas yra eksperimento duomenų analizavimas, kurio metu nustatomi rezultatai, eksperimento kokybė ir sėkmė. Eksperimento sėkmę nulemia daugelis faktorių, tai – mokslinis pagrindimas, teorinis pasiruošimas, eksperimento kvalifikacija, naudojamos priemonės, eksperimentų nuoseklumas ir kt.
Pagrindinis eksperimentų tikslas – tai nežinomų savybių atradimas, atliktų bandymų rezultatų ar hipotezių patvirtinimas arba paneigimas.
Matavimai – tai įvairių dominančių dydžių ir jų vertės priimtos laikyti lyginimo pagrindu, palyginimo eksperimentu procesas. Žinoma tai, kad matavimai nėra galutinis tikslas, tai – mus dominančio proceso ar objekto kurios nors ypatybės kiekybinis įvertinimas.
Statistiniai duomenų vertinimo metodai šiuo metu plačiai taikomi tiek moksle, tiek gamyboje, tačiau ne visuomet pagrįstai ir sėkmingai – dažniausiai dėl neįsigilinimo į jų statistinę esmę, statistinių modelių ir kriterijų ypatybes.
Turinys
- Įvadas
- 1. Matematinių skirstinių taikymas tiesioginių ir netiesioginių matavimų vertinime, tikslai ir ypatybės. Jų taikymo inžinerinėje praktikoje pavyzdžiai
- 2. Mažiausių kvadratų metodo taikymo tikslai ir pasiekto rezultato taikymas
- 3. Koreliacinės analizės tikslai, galimų funkcinių ryšių tarp matuojamų dydžių tyrime
- Literatūra
Reziumė
- Autorius
- daiva_pirmūnė
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Inžinerija
- Kaina
- €2.15
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 12, 2018
- Publikuotas
- 2011 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų