Lietuvos auto kelių ilgis, tinklo tankumas, kelių skirstymas. Tarptautinės auto magistralės
16 psl. / 2681 žod.
Ištrauka
Aidas Vasilis Vasiliauskas vadovėlyje „Krovinių vežimo technologijos“ teigia, kad „Kelias – tai aplinka, kurioje arba kuria važiuoja transporto priemonė, atlikdama savo funkcijas.
Keliai yra trijų rūšių:
- Natūralūs keliai. Oro erdvė, natūralūs vandens telkiniai ir jūra yra pagrindiniai šios kelių kategorijos pavyzdžiai. Be išvardytų terpių, visame pasaulyje yra didžiuliai žemės plotai, kuriais gali gana lengvai judėti atitinkamai sukonstruotos transporto priemonės. Geras tokių vietovių pavyzdys gali būti dykumos ir stepės. Iš esmės tik gamtinių išteklių įsisavinimas šiuose rajonuose, miestų ir gyvenviečių plėtra pareikalavo gerinti natūralius susisiekimo kelius, kad būtų geriau tenkinami rajonų gyventojų susisiekimo poreikiai. Taip palaipsniui atsirado pagerinti keliai.
- Pagerinti natūralūs keliai. Žmonės greitai suprato, kad natūralių kelių būklę galima pagerinti dirbtinai. Pradžioje tai buvo galima atlikti paprasčiausiomis žmogui žinomomis priemonėmis. Vėliau, keičiantis žmogaus inžinerinėms galimybėms, tobulinimų apimtys išaugo. Pavyzdžiui, žmonės išmoko sutvarkyti upių krantus, išlaikyti upę norimose ribose didinant gylį ir tėkmės greitį. Tačiau augant prekių mainams atsiranda ir nauji transportavimo būdai. Todėl ilgainiui prireikė gerinti ir jau pagerintus natūralius kelius. Naujų transporto priemonių masė, greitis ir tūris reikalavo patikimesnių kelių. Tai įgyvendinti leido tik speciali statyba.
- Dirbtiniai susisiekimo keliai. Šie keliai – tai inžinierių darbo vaisius. Skirtumas tarp natūralių susisiekimo kelių, nereikalaujančių išlaidų statybai, jų išlaikymui, ir dirbtinių kelių, reikalaujančių didelės kapitalinės pagalbos, labai didelis. Kadangi natūralių kelių tiesimui ir išlaikymui išlaidos nereikalingos, jie prieinami visiems. O dirbtiniai, net ir tie, kurie atrodo laisvai prieinami (pvz. automobilių), yra finansuojami iš specialių mokesčių ir rinkliavų (mes patys to nesuvokdami padedame tiesti ir prižiūrėti šiuos kelius). Be to, šie keliai visada turi savo savininką ar valdytoją (kartais tai gali būti tas pats asmuo), kuris yra atsakingas už dirbtinio kelio būklės išlaikymą. Kaip galima suprasti iš pateikto kelio sąvokos apibrėžimo, be šio infrastruktūros elemento neįmanoma užtikrinti ryšio tarp atskirų geografinių taškų. Taigi be gerai išplėtoto kelių tinklo transportinių paslaugų teikimo krovinių ir keleivių vežimas yra neįmanomas“.
Turinys
- 1. ĮŽANGA3
- 2. LIETUVOS AUTO KELIŲ ILGIS4
- 3. TILTAI, VIADUKAI, ESTAKADOS LIETUVOS VALSTYBINĖS REIKŠMĖS KELIUOSE7
- 4. LIETUVOS TINKLO TANKUMAS8
- 5. SAUGUMAS LIETUVOS KELIUOSE11
- 6. TARPTAUTINĖS AUTO MAGISTRALĖS12
- 7. IŠVADOS15
- 8. NAUDOTOS LITERATŪROS IR ŠALTINIŲ SĄRAŠAS16
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 8, 2018
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 16 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų
Susiję darbai
Lietuvos didžiųjų miestų keleivinių transportų sistemų lyginamoji analizė
Logistika
Referatas
2014 m.
change
Tarptautinių pervežimų sausumos transportu Lietuvoje analizė
Logistika
Referatas
2013 m.
yvonna
Sausumos, vandens, oro transporto krypčių ir linijų į Lietuvą ir iš Lietuvos apžvalga
Logistika
Referatas
2018 m.
ripkute
Lietuvos ir Prancūzijos transporto kelių tinklo lyginimas
Logistika
Referatas
2017 m.
ribera
Mūsų valstybės arterijos. Transporto sistemos Lietuvoje
Logistika
Prezentacija
2019 m.
arfėja
UAB „Sunkiasvoris“ krovinių vežimų organizavimas kelių transportu tarptautiniais maršrutais
Logistika
Referatas
2015 m.
arminas
Ilgalaikės transporto sistemos plėtros strategijos analizė
Logistika
Prezentacija
perfecta91