Cheminės ląstelių sujaudinimas (dirginimas)

14 psl. / 2725 žod.

Ištrauka

Dirglumas – tai ląstelių gebėjimas reaguoti elektriniu impulsu į elektrinius, cheminius, mechaninius ar kitokius poveikius. Dirgliosioms ląstelėms priklauso nervinės, griaučių skersaruožių, tam tikros sekrecinės ląstelės, be abejonės dirglumas būdingas ir vienam iš svarbiausių žmogaus organų – širdžiai.

Širdyje yra du pagrindiniai ląstelių tipai:

  • Miokardo ląstelės, kurios sudaro apie 99proc. širdies masės ir atlieka mechaninę funkciją(susitraukimą ir atsipalaidavimą).
  • Laidžiosios sistemos ląstelės, kurios generuoja elektrinius impulsus ir laiduoja jų plitimą širdyje. Šios ląstelės atsakingos už veikimo potencialo susidarymą širdyje.

Veikimo potencialo susida­rymas daugeliui ląstelių yra panašus, tačiau skirtingų audinių ląstelių veikimo potencialai turi savo ypatumų: vienų gyvūnų miokardo ląstelių veikimo potencialo (VP) trukmė yra keliasdešimt, o kitų net šimtą ir daugiau kartų didesnė už nervinių ląstelių VP.

Širdies veikimo potencialas iš esmės skiriasi nuo griaučių skersaruožių raumenų veikimo potencialų(VP) keturiais pagrindiniais parametrais, kurie lemia sinchronišką ritmišką širdies sujaudinimą:

1)Veikimo potencialas generuoja savaime;

2) Sklinda nuo ląstelės į ląstelę;

3) Veikimo potencialas neturi savaiminės diastolinės depoliarizacijos;

3) Veikimo potencialų trukmės laikas yra ganėtinai ilgas, o tai neleidžia jiems (VP) sumuotis.


Reziumė

Autorius
maxile
Tipas
Referatas
Dalykas
Biologija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 3, 2018
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
14 psl.

Susiję darbai

Ląstelių elektroporacija

Biologija Referatas gint.urb
Ląstelė – tai atvira sistema, nuolat besikeičianti medžiagomis su aplinka. Ląstelės turinį nuo išorės skiria plazminė membrana, kuri yra sudaryta iš fosfolipidų dvisluoksnio....

Ląstelių tyrimas optiniu mikroskopu

Biologija Tyrimas 2017 m. rožė255
Biologijos praktikos darbas "Ląstelių tyrimas optiniu mikroskopu". Tiriamos burnos epitelio, svogūno epidermio, elodėjos lapų ląstelės.

Kamieninių ląstelių nišos ir jų savybės

Biologija Referatas 2020 m. eva.ziuraite@gmail.com
Universiteto lygio referatas apie kamienines ląsteles, jų klasifikaciją nišose, savybes. darbas buvo įvertintas dešimtukui. Naudotasi patikrintais tiek angliškais tiek lietuviškais šaltiniais, yra teksto...