Romų bendruomenė Lietuvoje

15 psl. / 3656 žod.

Ištrauka

Integracija į visuomenę yra sudėtingas procesas, reikalaujantis abiejų pusių – tiek priimančios, tiek besiintegruojančios bendruomenės – pastangų. Reikšminga tai, kokį pavyzdį parodo pirmieji pedagogai, su kuriais susipažįsta tautinių mažumų atstovų vaikai. Galima įžvelgti dilemą: vaikai gali būti kitokie ir būtina atkreipti dėmesį į specifinius jų poreikius. Antra vertus, išskirtinumo pabrėžimas gali tapti konfliktinės situacijos pagrindu ar diskriminacijos užuomazga.

Lietuvos ir visoje Europoje nerimą kelia šiuo metu didžiausia diaspora – romų bendruomenė. Tai tauta, išlaikiusi archajiškas tradicijas ir nesistengianti asimiliuotis, todėl dedamos pastangos situacijai pakeisti. Atstumas gerokai sumažėja, kai mokyklose pasirodo romų vaikai – tai gali tapti tikru iššūkiu tėvams, patiems vaikams, jų bendramoksliams ir, be abejo, pedagogams.

Šiame darbe didžiausias dėmesys tenka būtent romų, kaip kitataučių, bendruomenei ir jos integracijos klausimams bei pedagogų galimybei juos tinkamai paruošti gyvenimui dominuojančios tautos gretose.


Turinys

  • Įvadas2
  • 1. Romų kultūra ir integracija Europoje4
  • 2. Lietuvos romų istorija6
  • 3. Romų padėtis Lietuvoje8
  • 4. Romų vaikai lietuviškose mokyklose11
  • 5. Iššūkiai pedagogams dirbant su kitataučiais13
  • Literatūra15

Reziumė

Autorius
salvete
Tipas
Referatas
Dalykas
Sociologija
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 18, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Vaikų savižudybės Lietuvoje

Sociologija Prezentacija 2013 m. april
Lietuvos ir kitų valstybių savižudybių statistika. Lietuvos vaikų savižudybių mastas ir pagrindinės priežastys. Labiausias paplitę mitai apie savižudybę.

Partnerystės samprata Lietuvoje

Sociologija Tyrimas coliuke1
Tyrimo problema. Gyvenimu nesusituokus šiandien nenustebintum net atokiausiame kaime gyvenančios bobutės. Ką jau kalbėti apie didmiesčius, juo labiau, kad ir žurnalai bei forumai...

Mirtingumas Lietuvoje

Sociologija Kursinis darbas 2014 m. viika94
Žmonės gali rinktis: dirbti arba žaisti, kovoti arba mylėti. Tai dar žmogaus galioje. Tačiau ir kovojantis, ir mylintis, ir dirbantis, ir žaidžiantis...