Palūkanos
Ištrauka
„Kas didina turimų pinigų kiekį, tampa turtingas. Kas nepaiso pinigų kiekio didinimo dėsnių, vėl praranda savo pinigus“ - sako vienas geriausių finansų konsultantų pasaulyje Bodo Shafer savo knygoje „Kelias į finansinę laisvę“. Šis B. Shafer patarimas turėtų padėti kiekvienam, kuris rūpinasi savo ateitimi. Juk kiek vertas 100 litų šiandien ir kiek jis galėtų būti vertas rytoj... Kiekvienas neišleistas litas – tai uždirbtas litas. O jei ir tą litą „įdarbinsite“, tai didelė tikimybė, jog po 20 metų turėsite pakankamai pinigų gyventi pilnavertį ir finansiškai stabilų gyvenimą.
Keičiantis rinkai Lietuvoje, daugelis susiduria su finansiniais sunkumais, tačiau kokia situacija bebūtų, reikia nepamiršti taupyti.
Palūkanos – tai atlyginimas taupantiems žmonėms už jų laukimą. Jos naudojamos nuo senų laikų. Pradžioje jos buvo matuojamos maistu ar kitomis gėrybėmis, vėliau pradėtos naudoti išduodant paskolas. Šiais laikais palūkanos yra svarbiausias komercinių, investicinių, kreditinių sandorių ir tarptautinių ekonominių sutarčių elementas. Taigi, šio mokslinio darbo tyrimo objektas ir yra palūkanos.
Referato tikslas – išanalizuoti palūkanas.
Pagrindiniai referato uždaviniai:
- Išsiaiškinti, kas yra skolinamasis kapitalas ir kas jį sudaro.
- Aptarti, kas yra palūkanos ir kokia jų esmė.
- Apžvelgti išskiriamas palūkanų normas, ištirti, kaip jos apskaičiuojamos.
- Išnagrinėti, kokie veiksniai įtakoja palūkanų normos dydį.
Esminiai informacijos šaltiniai, kuriais remiantis parašytas referatas – tai teorinė paskaitų medžiaga ir penkių autorių Lietuvoje ir užsienyje išleista mokslinė literatūra apie ekonomikos pagrindus.
Referate pateiktos pagrindinės jo temą atspindinčios sąvokos, formulės, apibrėžimai, keletas brėžinių, padėsiančių geriau suvokti kai kuriuos klausimus. Referato pabaigoje galima susipažinti su išvadomis, kurios padės atskleisti referato esmę ir reziumuos visą jame pateiktą informaciją.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. PALŪKANOS3
- 1.1. Skolinamojo kapitalo sąvoka3
- 1.2. Kapitalo grąža ir grynosios palūkanos3
- 1.3. Palūkanos ir jų esmė4
- 1.4. Palūkanų norma6
- 1.4.1. Nominali palūkanų norma7
- 1.4.2. Reali palūkanų norma7
- 1.5. Paprastosios palūkanos8
- 1.6. Sudėtinės palūkanos9
- 1.7. Palūkanų diferenciacija ir jos veiksniai9
- 1.8. Palūkanų norma ir investiciniai sprendimai11
- IŠVADOS12
- LITERATŪRA13
- PRIEDAI14
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 24, 2017
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų