Branduolinio ginklio bandymai

8 psl. / 873 žod.

Ištrauka

Branduolinis ginklas – ginklas, naudojantis branduolių dalijimosi (grandininės branduolinės reakcijos) arba branduolių sintezės energiją ir turintis milžinišką griaunamąją galią lyginant su įprastiniais sprogmenimis. Dėl to vienu branduolinio ginklo užtaisu galima sunaikinti ištisą miestą.

Branduolinis ginklas pirmą kartą sukurtas JAV 1945 m. vykdant Manheteno projektą. Per visą istoriją nuo branduolinio ginklo sukūrimo kare jis naudotas du kartus.Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, 1945 m. rugpjūčio 6 d., JAV numetė branduolinę bombą „Mažylis (Little Boy)“ virš Japonijos miesto Hirošimos, o antrą bombą „Dručkis (Fat Man)“ po trijų dienų numetė ant Nagasakio. Branduolinio ginklo panaudojimo būtinybė, atsižvelgiant į tai, kad dėl tiesioginio poveikio iškart žuvo apie 100-200 tūkst. žmonių ir dar daugiau po kurio laiko, išlieka ginčytina. Viena vertus teigiama, kad tai buvo nereikalingos masinės žudynės, kita vertus šios nuomonės priešininkai teigia, kad dėl ginklo panaudojimo buvo priartinta karo pabaiga ir taip išvengta dar didesnių aukų iš abiejų pusių.


Turinys

  • Įvadas3
  • JAV4
  • Rusija, Prancūzija5
  • Didžioji Britanija, Kinija6
  • Išvados7

Reziumė

Autorius
pizdec117
Tipas
Referatas
Dalykas
Inžinerija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 14, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Vienfazio transformatoriaus bandymas

Inžinerija Laboratorinis darbas 2019 m. rrokkix
Modulio "Atsinaujinančių šaltinių elektros mašinos" laboratorinio darbo "Vienfazio transformatoriaus bandymas" ataskaita.