Lietuva tarp SSRS ir Vokietijos (3-4deš.)
Ištrauka
XX amžiaus 3-asis dešimtmetis (1921 - 1930 metai)
Tarpukariu Lietuvos tarptautinę padėtį komplikavo dvi problemos: po Hitlerio atėjimo į valdžią nuolat kildavo įvairių sunkumų dėl Klaipėdos krašto; sudėtingi santykiai su Lenkija, 1920 m. užėmusia sostinę Vilnių ir rytinę Lietuvos dalį.
Po ilgų derybų 1924 m. gegužės 8 d. Paryžiuje buvo pasirašyta Klaipėdos krašto perdavimo Lietuvai konvencija. Klaipėdos kraštui suteikta teisė turėti savo valdžios organus: seimelį (krašto gyventojų renkamą 3 metams visuotiniu, tiesioginiu, slaptu balsavimu), kuris galėjo leisti vietos įstatymus, ir vykdomąją valdžią. Krašto autonominė valdžia tvarkė finansus, teismus, švietimą, Bažnyčią, policiją, sveikatos apsaugą, socialinį aprūpinimą. Lietuvių ir vokiečių kalbos pripažintos oficialiomis. Lietuvos valdžios kompetencijai priklausė santykiai su užsieniu, krašto apsauga, pašto, telegrafo įstaigos, uostas ir monopolių teisė.
Labai reikšmingos tarpusavio santykiams buvo 1928 m. pasirašytos Lietuvos ir Vokietijos sutartys dėl sienų (Klaipėda pripažinta Lietuvai), prekybos ir laivininkystės. Tačiau santykiai ėmė blogėti Vokietijoje stiprėjant A. Hitlerio pozicijoms. Nacių šalininkai vis aktyviau reiškėsi ir Klaipėdos krašte. ......
Turinys
- XX amžiaus 3-asis dešimtmetis (1921 - 1930 metai)
- XX amžiaus 4-asis dešimtmetis (1931 - 1940 metai)
- Vilniaus krašto istorija
- LITERATŪRA
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 4, 2017
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 8 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų