Bankininkystės verslo raida ir vystymosi tendencijos
Ištrauka
Bankai – tai finansinės institucijos, neatsiejamos nuo mūsų kasdienio gyvenimo veiklos. Bankų paslaugomis vienais ar kitais atvejais naudojamės kiekvienas, pradedant kasdieniais apsipirkimais, sąskaitų už komunalines paslaugas apmokėjimais ir baigiant investavimu, taupymu ir kt. Šios institucijos yra patikimi pagalbininkai, padedantys realizuoti savo siekius. Todėl dabar jau neįsivaizduojame savo gyvenimo be bankų. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie bankų prigimtį, jų atsiradimo prielaidas ir veiklos principus?
Seniausi bankininkystės pirmtakai randami senovės Mesopotamijoje. Buvo skolinama užstatant derlių, priimami indėliai, už kuriuos buvo mokami procentai. Romos imperijai žlugus ir Europoje įsigalėjus natūriniam ūkiui, bankininkystė beveik išnyko. Bankų atgimimas yra susijęs su prekybinių santykių augimu vėlyvaisiais viduramžiais.
Šiuolaikinių bankų pradmenis galima rasti viduramžių Italijoje, kurioje iš pinigų keitėjų atsirado pirmieji bankininkai, kurie, kartu su pinigų keitimu, saugojo indėlius, persiuntinėjo juos ir skolindavo kitiems. Pirmųjų bankų Florencijoje stambiausios bankininkų šeimos atsidarė bankų filialus beveik visuose svarbesniuose Europos miestuose ir valdė popiežiaus finansus.
Šiuolaikinė bankininkystė nuo seniausių bankų laikų stipriai pasikeitė. Šiuo darbu bus siekiama išanalizuoti bankų istorijos raidą įvairiais laikotarpiais, papsakoti apie šiuolaikinę bankininkystė bei atskleisti pagrindines bankininkystės vystymosi tendencijas.
Tikslas – išanalizuoti bankininkystės verslo raidą ir atskleisti pagrindines vystymosi tendencijas.
Uždaviniai:
- Aprašyti pasaulinės bankininkystės verslo raidą.
- Aprašyti šiuolaikinės bankininkystės ypatumus.
- Pateikti pagrindines bankininkystės verslo vystymosi tendencijas.
Darbo objektas – bankų ir bankininkystės istorija.
Metodai: bankų ir bankininkystės istorijos informacijos sisteminimas, analizė.
Turinys
- ĮVADAS
- 1. BANKŲ ISTORIJA
- 1.1. Centrinių bankų atsiradimas ir raida
- 1.2. Depozitinė ir korespondencinė bankininkystė
- 1.3. Bankininkystės internacionalizavimas ir užsieninė bankininkystė
- 2. ŠIUOLAIKINĖ BANKININKYSTĖ
- 3. BANKŲ VYSTYMOSI TENDENCIJOS
- IŠVADOS
- LITERATŪROS SĄRAŠAS
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgp 31, 2016
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų