Naujagimių klausos patikra
Ištrauka
Vaikai mokosi kalbos nuo pat gimimo, o tam būtina gera klausa. Jei vaikas turi klausos sutrikimą ir laiku negauna tinkamos pagalbos, jis turės sunkumų formuojantis jo kalbos ir bendravimo įgūdžiams. Neatlikus naujagimių klausos patikros, kitais būdais neįmanoma nustatyti vaiko klausos sutrikimų pirmaisiais mėnesiais.
Nors dauguma naujagimių turi normalią klausą, literatūros duomenimis 1 - 3 vaikai iš tūkstančio gimsta, turėdami didesnį ar mažesnį klausos sutrikimą. Maždaug pusė iš šių vaikų, turinčių klausos sutrikimų, gimsta neturėdami jokių neprigirdėjimo rizikos veiksnių. 2014 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose surengtoje ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojų konferencijoje oficialiai paskelbta, kad Lietuvoje pradėta vykdyti visuotinė naujagimių klausos patikra pagal ministro įsakymą Nr. V-612 [3].
Šios prevencinės programos tikslas – visiems Lietuvoje gimusiems naujagimiams patikrinti klausą ne vėliau kaip per dvidešimt aštuonias dienas nuo naujagimio gimimo, o gavus neigiamus tyrimo rezultatus paskatinti tėvus kreiptis į specialistus atlikti išsamesnius tyrimus. Gimdymo stacionaruose naujagimiams pirminį tyrimą atlieka akušeris, bendrosios praktikos ar vaikų slaugytoja 2-3 parą.
Šiame darbe siekiama parodyti, kokia yra svarbi visuotinė naujagimių klausos patikra naujagimiui, jo šeimai ir valstybei. Ši patikra pasaulyje buvo pradėta siūlyti atlikti jau nuo 1998m.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgp 2, 2016
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 8 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų