Lietuvos vaidmuo pasaulinėje prekyboje

24 psl. / 5250 žod.

Ištrauka

Prekyba vyksta jau labai seniai. Pradžioje tai buvo mainai, o vėliau parsidėjo ir prekyba tarp žmonių, vėliau tarp kaimų ir miestelių, dar vėliau tarp šalių. Užsienio prekybai labai svarbus transportavimas, todėl kuo labiau vystėsi transportas, tuo labiau suklestėjo ir tarptautinė – užsienio – prekyba. Šiuo metu nėra šalies kuri neturėtų jokių prekybos santykių su užsienio valstybėmis. Tai gana svarbu, nes nei viena šalis neturi visko. Vienoms trūksta gamtinių išteklių, kitoms kažkokią tai produkciją gaminti neapsimoka, o trečioms neužtenka reikiamos darbo jėgos produkcijai pasigaminti. Galime rasti įvairių priežasčių dėl kurių perkama ar parduodama vienokia ar kitokia produkcija. Kiekviena šalis stengiasi užimti aukštą poziciją tarptautinėje prekyboje ir susireguliuoti savo importą ir eksportą. Idealu jeigu šalies importo ir eksporto rodikliai panašūs, tačiau tai būna retai, todėl kiekviena valstybė reguliuoja tarptautinės prekybos procesus. Reguliavimas gali būti vykdomas įvairiais metodais. Galimas eksporto ar importo rėmimas, taip pat apmokestinimas, kuris pristabdo importą ar eksportą. Tačiau pats procesas vyksta ir šalys stengiasi užimti kuo stipresnes pozicijas tarptautinėje prekyboje. Žinoma daug kas priklauso ir nuo šalies, jos turimų resursų, geografinės ir ekonominės padėties, bei k.t.
Daug sumaišties į užsienio prekybą įnešė ekonominė krizė. Kai kuriose srityse dar ir dabar jaučiamos jos pasekmės. Prekyba kinta ir dėl naujų technologijų, naujų transportavimo šaltinių atsiradimo, naujų produktų kūrimo, pigesnės darbo jėgos ir t.t.
Kokią vietą šalis užima rinkoje gali spręsti pagal importo ir eksporto mastus tiek produkcijos, tiek paslaugų tiek ir šalių į kurias eksportuojama, bei iš kurių importuojama geografinį platumą. Pagal tai galima spręsti kokį vaidmenį šalis vaidina pasaulinėje prekyboje. Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į tai kokie įstatymai, reguliuojantys tarptautinę prekybą, veikia šalyje. Nuo jų taip pat gali priklausyti importas bei eksportas ir ateities prekybos perspektyvos.
Šiame darbe nagrinėsime Lietuvos vaidmenį pasaulinėje prekyboje. Darbe bus apžvelgta dabartinė padėtis ir išanalizuotos ateities tendencijos.
Darbo tikslas atlikti Lietuvos vaidmens pasaulinėje prekyboje analizę.
Darbo uždaviniai:
1. apžvelgti Lietuvos prekybos istoriją,
2. išanalizuoti paskutinių 3 metų prekybos tendencijas,
3. pateikti ateities perspektyvas pasaulinėje prekyboje.
Atliekant darbą bus pasinaudota teorine medžiaga, bei statistiniais duomenimis.


Turinys

  • Įvadas1
  • 1. Lietuvos tarptautinės prekybos istorija2
  • 2. Paskutiniųjų metų užsienio prekybos apžvalga4
  • 2.1 2008 metų apžvalga4
  • 2.2 2009 metų apžvalga8
  • 2.3 1010 metų apžvalga12
  • 3. Pasalinės prekybos perspektyvos17
  • Išvados19
  • Literatūros sąrašas20

Reziumė

Autorius
donatak
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekonomika
Kaina
€3.19
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 22, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
24 psl.

Susiję darbai

Lietuvos užsienio prekyba

Ekonomika Referatas 2012 m. miilda
Šiuolaikiniame gyvenime tarpusavio ryšiai tarp atskirų valstybių tampa vis glaudesni. Jei ankstesniai laikais valstybė sugebėdavo savo turimais gamtiniais ištekliais bei žmogiškaisiais resursais užtikrinti...

Lietuvos užsienio prekyba

Ekonomika Kursinis darbas 2012 m. syyypt
Darbe aprašomi esminiai Lietuvos užsienio prekybos teoriniai aspektai bei vertinami realūs Lietuvos duomenys bei jų pokyčiai.

Pasaulinė prekyba užsienio valiuta

Ekonomika Referatas 2014 m. lina22
XXI amžiuje vienareikšmiškai galima sakyti, kad pasaulis yra globalus. Naudodamiesi internetu galime per kelias sekundes sužinoti apie naujausius įvykius Amerikoje, Azijoje ar kitame...