Apie knygą “Vakarų fronte nieko naujo”
4 psl. / 800 žod.
Ištrauka
Apie knygą "Vakarų fronte nieko naujo"
Turinys
- Remarkas gimė Osnabriuke (Osnabrück), Vokietijoje, darbininkų katalikų šeimoje. Aštuoniolikos metų kariavo Pirmojo pasaulinio karo fronte, buvo keletą kartų sužeistas. Po karo įvairiai dirbo, buvo bibliotekininku, verslininku, mokytoju ir redaktoriumi.1929 m. Remarkas išleido savo garsiausią knygą „Vakarų fronte nieko naujo“ (vok. Im Westen nichts Neues). 1931 m. Remarkas buvo priverstas emigruoti į Šveicariją dėl Hitlerio vykdytos veiklos. 1939 m. emigravo į JAV, tapo natūralizuotu piliečiu 1947 m. 1948 m. grįžo į Šveicariją. Jis vedė Holivudo aktorę Pauletę Godard (Paulette Goddard) 1958 m. Mirė 1970 metais, sulaukęs 72 metų Šveicarijoje.
- Erichas Marija Remarkas- vienas populiariausių XX amžiaus Vokietijos rašytojų. Jis yra žinomas kaip „prarastosios kartos“ rašytojas, vaizdžiai ir įtikinamai rašęs apie XX a. gyvenimą. Jam teko patirti Pirmojo pasaulinio karo žiaurumus bei ekonominę ir politinę Veimaro respublikos krizę. Todėl jo kūryboje atsispindi to meto žmonių vargai, sunkus gyvenimas bei tragiškas likimas. Tai yra svarbiausias E. M. Remarko kūrybos bruožas. Jis išpopuliarėjo 1928 metais, kai buvo išleistas pirmasis jo romanas „Vakarų fronte nieko naujo“. Šis kūrinys skiriasi nuo kitų Pirmojo pasaulinio karo metu rašiusių rašytojų kūrinių tuo, kad niekas dar nebuvo taip atvirai rašęs apie Pirmąjį pasaulinį karą. E. M. Remarkas pats savanoriškai dalyvavo šiame kare, todėl epizodai, atskleidžiantys karo žiaurumą, yra aprašyti taip tikroviškai, kad skaitytojas įsitraukia į pasakojimą, negali atsitraukti nuo knygos. Bent taip buvo man, kai skaičiau šį romaną. Siužetas įtemptas ir psichologinė įtampa didėja kiekviename puslapyje.
- Pagrindinis romano „Vakarų fronte nieko naujo“ veikėjas, jaunas kareivis Paulius Boimeris, kartu su savo draugais tiesiai iš mokyklos suolo patenka į kariuomenę. Pirmiausia jie išeina karinius apmokymus, o tada patenka į frontą. Romane aprašomi Pirmojo pasaulinio karo įvykiai, kurie sudaro epinio veiksmo foną. Romane rašoma, kaip P. Boimeris bei jo draugai susiduria su karo pavojais bei sunkumais- nežmoniškais puskarininko Himelštoso apmokymais, pavojingomis akistatomis su priešo kariuomene priekinėse fronto linijose bei šiurpiais vaizdais po mirtinų atakų. „Mes matome žmones, kurie dar gyvi, nors jiems trūksta galvos, mes matome bėgančius kareivius, kuriems nutrauktos abiejų kojų pėdos, matome žmones be burnos, be smakro, be veido, teka saulė, ateina naktis, granatos švilpia, gyvenimas baigtas“. Tai pasakojimas apie tai, kaip kare žūva jaunoji karta: iš pradžių P. Boimerio draugai ir bendražygiai, o tada jis pats. Jo mirtis- netikėta, beprasmiška, nors ją buvo galima nujausti, nes toks likimas ištiko daugumą „prarastosios kartos“ žmonių. Tą dieną, kai mirė pagrindinis veikėjas, „kariuomenės pranešimą sudarė tiktai vienas sakinys: „Vakarų fronte nieko naujo“. Šis sakinys - romano pavadinimas. Jis atspindi Pirmojo pasaulinio karo situaciją - vieno kario mirtis - tai dar ne pasaulio pabaiga, ne įvykis, kuris gali nulemti šalies ateitį.
- Nors minėjau, jog šiame romane yra aprašomi Pirmojo pasaulinio karo įvykiai, tačiau jie nėra patys svarbiausi šiame kūrinyje. Remdamasis šiais įvykiais, E. M. Remarkas atskleidžia psichologines problemas, žmogiškus jausmus, karo beprasmybę. Visą tai rašytojas perteikia per patrauklų bei spalvingą Pauliaus Boimerio charakterį. Tai santūri, reljefiška asmenybė, trokštanti gyventi, turinti subtilius jausmus ir praktinį nuovokumą, humorą bei melancholiją. P. Boimerio paveikslas tampa „prarastosios kartos“ likimo simboliu. Labai didelę reikšmę turi P. Boimerio ir jo bendražygių draugystė. Draugų balsai, išgirsti nelaimės akimirką, Pauliui yra „brangesni už gyvenimą, brangesni už motinos meilę, stipresni už bet kurią baimę, jie yra didžiausia ir patikimiausia apsauga“. Ši draugystė yra vienintelė atsvara visa naikinančiam karui. Romano tema - gyvenimas Pirmojo pasaulinio karo metu - yra įdomi tiems skaitytojams, kurie nėra susidūrę su karu. Tačiau tiems, kurie yra kariavę, šis romanas gali atgaivinti skaudžius prisiminimus iš karo. Įdomu yra skaityti žmogaus, dalyvavusio aprašomuose įvykiuose, pasakojimą. Tai yra autentiška, nepagražinta istorija. Remarkas visa tai išgyveno, tad jis nieko neslepia, aprašo taip, kaip buvo. Tai - vienas iš faktų, kodėl ši knyga yra patraukli.
- Kaip pačioje pradžioje rašoma „Ši knyga nėra nei kaltinimas, nei išpažintis. Ji tik mėgina papasakoti apie kartą, kurią pražudė karas, apie tuos, kurie tapo jo auka, net jeigu ir išvengė jiems skirtų granatų.“
- E. M. Remarko romanas „Vakarų fronte nieko naujo“- visame pasaulyje žinoma bei skaitoma knyga. Ją aš perskaičiau, lyginant su kitomis knygomis, greita. Aš taip įsitraukiau į siužetą, kad negalėjau atsitraukti nuo knygos - skaičiau ne tik namie, bet ir mokykloje per pietų pertrauką, taip pat padedama tėvams namie vis stengdavausi rasti minutę laiko, kad galėčiau paskaityti bent vieną romano puslapį. Man patinka knygos, kuriose yra aprašomi įvykiai, paremti istorijos faktais. Šią knygą (kaip ir daugelį kitų apie karą) vienija viena tematika - šalies gynimas, egzistencinės, išlikimo problemos bei pabaiga - pagrindinis personažas (pasakotojas) miršta. Kūrinio pabaigoje pateikiama sausa, lakoniška informacija apie beprasmišką pagrindinio veikėjo žūtį. Man tokia pabaiga buvo netikėta. E. M. Remarko romaną siūlau perskaityti tiems, kuriems patinka knygos karo tema. Nemanau, kad perskaitę nusivils- užversdama šią knygą aš dar ilgai mąsčiau apie ją, apie gyvenimą Pirmojo pasaulinio karo metu.
Reziumė
- Autorius
- mysimcard
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Lietuvių kalba
- Kaina
- €2.36
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 20, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 4 psl.
Atsiliepimai
Patvirtintas užsakymas
Visai neblogai padarytas sis aprasymas
2015 10 30
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų
Susiję darbai
H. Radausko “Audra” interpretacija
Lietuvių kalba
Rašinys
ganesas
“Jei eilėraštis pats nekalba, jis niekam ir nėra reikalingas”, teigia poetas Tomas Venclova. Argumentuotai pristatykite keletą eilėraščių, kurie jums reikalingi
Lietuvių kalba
Rašinys
gintare.c
Informacinėje visuomenėje, pasak prof. Sauliaus Kanišausko, klesti anoniminė kultūra, nes tie, kurie sėdi „šiapus“ kompiuterio ekrano stiklo, regi pasaulį tik „anapus stiklo” – nuasmenintą, negyvą
Lietuvių kalba
Rašinys
avanhel
Šarlis de Monteskjė, prancūzų filosofas ir politikas, yra sakęs, kad “nedera išplėtoti temos taip, kad nieko neliktų skaitytojui, nes svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti”
Lietuvių kalba
Referatas
kristale10
Justino Marcinkevičiaus kalbos “Skrendanti Lietuva” analizė
Lietuvių kalba
Rašinys
2003 m.
malena
E. M. remarkas: “Trys draugai”
Lietuvių kalba
Prezentacija
cornelia
Leksikologinis žodžio “Knyga” nagrinėjimas
Lietuvių kalba
Referatas
pince18