Priešdėlių ap- ir pa- vartojimo nenuoseklumai

6 psl. / 1057 žod.

Ištrauka

Sveiki būsimieji buhalteriai, taip pat mano kolegos Investicijų ir draudimo grupės studentai šią dieną susirinkę į specialybės kalbos paskaitą. Kai kurie iš jūsų jau pažįstate mane, tačiau dar kartą prisistatysiu , esu I kurso Investicijų ir draudimo grupės studentė . Esu parengusi pranešimą priešdėlių „ap“ ir „pa“ vartojimo nenuoseklumai, kurį dabar ir norėčiau jums pristatyti. Jeigu atidžiai seksite visą pristatymą esu įsitikinus jog gebėsite atskirti kur reikia vartoti priešdėlius, o kur galime apsieiti ir be jų.

Daugiausia klaidų daroma, parenkant priešdėlius ap-, at-, be-, da-, į-, iš-, ne-, pa-, pra-, pri-, prieš-, su-, už-, tačiau šiandien kalbėsiu tik apie du iš jų tai yra priešdėlis ap-, ir pa-.

Kiekvienas neverstinis, o lietuviškas priešdėlis turi savo reikšmių sistemą ir būrį prisišliejusių vertinių. Todėl labai aiškiai galima skirti normą ir nenormą (t.y kada galima ir reikia vartoti priešdėlius, o kada šie visai nereikalingi).


Reziumė

Autorius
koksas
Tipas
Referatas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 11, 2014
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
6 psl.

Susiję darbai

Dvejybinių linksnių vartojimas

Lietuvių kalba Prezentacija victoria
Dvejybiniai linksniai lietuvių kalbai būdingi nuo seno. Tačiau dėl kitų kalbų įtakos šie linksniai nyksta, nebemokama jų vartoti. Jie suplakami į vieną linksnį...

Naudininko linksnio vartojimas

Lietuvių kalba Referatas 2011 m. lipstick7
Pagrindinė naudininko linksnio reikšmė – žymėti paskirtį ar tikslą, kokiam dalykui kas nors yra skiriama. Pavyzdžiai: Reikėjo nupirkti vaikui pieno. ...