Didysis žaidimas Azijoje
Ištrauka
Beveik visą XIX a. laikotarpį dvi to meto pasaulio supervalstybės – Anglija ir Rusija – buvo įsivėlusios į ginčą dėl teritorijų kontrolės Azijoje. Britai buvo apsėsti baimės, kad viena iš Europos valstybių pasinaudos silpna politine situacija Centrinėje Azijoje ir sieks dominavimo regione, tuo pa2iu ir senajame žemyne. Jų nuogąstavimai pasitvirtino, kai rusai pradėjo vykdyti ekspansinę politiką pietryčių Azijos link. Rusija tapo realia jėga, galinčia konkuruoti su Britanija, užgrobti britų valdomą koloniją – Indiją ir tapti vienintele hegemone regione. Tai kėlė didelę įtampa tarp didžiųjų imperijų, kuri vėliau išaugo į strategines varžybas, kurios buvo pavadintos „Didžiuoju žaidimu“ Azijoje.
Šimtmečiui įpusėjus, Anglija ir Rusija ne tik dominavo pasaulyje, bet ir visiškai įsigalėjo Azijos kontinente. Augantis Rusijos ir Anglijos imperializmas neturėjo jokių ribų ir jokia kita valstybė negalėjo konkuruoti savo karine galia ar turimomis teritorijomis.
XIX a. pabaigoje Europoje buvo jaučiama įtampa, kad nenumaldomai artėja karas tarp didžiųjų valstybių – Anglijos ir Rusijos.
Tad šiame darbe, analizuojant literatūrą, bus siekiama išsiaiškinti kaip didžiųjų, Anglijos ir Rusijos, imperijų apie 100 metų besitęsiantis konfliktas, pavirto į šių valstybių sąjungą - Antantę ir atvedė prie Diplomatinės revoliucijos 1907 m. bei Pirmajame pasauliniame kare kariauti viename fronte prieš kaizerinę Vokietiją.
Turinys
- Įvadas3
- 1. Kas yra Didysis žaidimas ir kaip jis prasidėjo?4
- 2. Trans-Sibirinė magistralė6
- 3. Anglijos - Japonijos sąjunga7
- 4. Rusijos - Japonijos karas9
- 5. Triguba Antantė arba " Game Over"11
- Išvados12
- Literatūros sąrašas13
Reziumė
- Autorius
- ingute
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Politologija
- Kaina
- €2.67
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 26, 2013
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų