Ko graikų mitai moko šiuolaikinį žmogų?

3 psl. / 694 žod.

Ištrauka

                      Žodį „mitas“ dažnai aptinkame kasdienėje kalboje, kur jis suprantamas kaip „nepatikimas ar melagingas pasakojimas“, tačiau graikiškos kilmės žodis mitas visų pirma reiškia žodį, pasakojimą apie tikrus dalykus: apie polio dievus, senuosius didvyrius, pirmuosius miestus ir jų įkūrimą.

                 Mituose, kaip ir pasakose bei kituose tautosakos kūriniuose yra sukaupta praėjusių kartų išmintis, nesenstančios pamokos ir vertybės. Skaitydami antikos mitus atrandame vis naujas prasmes, kitaip atskleidžiančias šiuolaikinio gyvenimo aktualijas.

                 Viena pagrindinių pamokų apie paviršutiniškumą yra aprašyta mite ,,Narcizas”. Narcizas graikų mitologijoje buvo išskirtinio grožio jaunuolis. Jis vaizduojamas žiauriu, atstumiančiu tuos, kurie jį myli. Dievai jį nubaudė taip, kad jis įsimylėjo savo atvaizdą vandenyje, nesuprasdamas kad tai jis pats. Taip jis pražuvo negalėdamas atsitraukti nuo savo atvaizdo grožio. Pagrindinis veikėjas yra neatsakingas, paviršutiniškas, o, kas svarbiausia - kreipia dėmesį tik į  išorinį grožį. Pagrindinio veikėjo - Narcizo nuomone, vidinis žmogaus grožis, jo protas nėra svarbus. Šis mitas aiškina, jog išorinis grožis yra laikina, jog ne išorinis grožis pasakoja apie žmogaus vidų . Labiausiai žmoguje yra vertinamas jo vidus- jo kilnūs poelgiai, protas, sąžiningumas.


Reziumė

Autorius
kamile648
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 24, 2020
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

„Meno kūrinys yra vertybė, nes jis yra kvietimas“, – cituoja Žaną Polį Sartrą kultūrologas Eugenijus Ališanka, aiškindamas kultūrą kaip nuolatinę žmogaus pastangą peržengti save ieškant būties prasmės. Kokie meno kūriniai jums yra kvietimas peržengti save?

Literatūra Rašinys sunset
Vokiečių filosofas A. G. Baumgartenas estetiką yra apibūdinęs kaip pažintinės veiklos rūšį, kurios aukščiausia apraiška yra menas. Menas - tai nuolatinis mokslininkų ir...