Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane "Altorių šešėly"
Ištrauka
„Gyvenime svarbu ne eiti su dauguma, o sutarti su vidiniais paties suvoktais įstatymais."
Markas Aurelijus
Tokia jau žmogaus prigimtis — jis nuolat priešinasi nepalankiems aplinkos veiksniams. Ne tik priešinasi, bet ir nugali, jei ne dabar, tai rytoj, jei ne aš, tai kiti. Žmogus unikalus tuo, kad šios kovos ir laimėjimai akivaizdūs, tik, deja, ne visi juos sugeba pastebėti ir įvertinti.
Visa tai V. Mykolaitis-Putinas įkūnijo savo stambiausiame kūrinyje „Altorių šešėly". Tai pirmasis lietuvių literatūroje meniškai brandus psichologinis romanas. Jo pagrindas — nuosekli pagrindinio herojaus Liudo Vasario vidinio pasaulio analizė, kurią įtakoja veikėjo susidūrimas su nepriimtinais, sielą varžančiais aplinkos veiksniais. Nors skaitytojas suvokia romano autoriaus poziciją, tačiau kūrinyje išvengta kategoriškumo. Žmogaus vidinio gyvenimo problemos pateikiamos meniniais vaizdais, skatinančiais mąstyti, abejoti, spėlioti. Smulkiai analizuodamas sapnus, prisiminimus, nuojautas ir kitus pasąmonės reiškinius V. Mykolaitis-Putinas žengė platų žingsnį dar nevaikščiotais lietuvių prozos takais.
Visas kūrinys padalintas į tris dalis, nuosekliai atskleidžiančias Liudo Vasario dvasinę kovą su jį supančia aplinka ir su pačiu savimi.
Reziumė
- Autorius
- dompativa
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 5, 2020
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 4 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų