Dokumentinis filmas „Žmogaus galimybių ribos: proto valdovai“
Ištrauka
Dokumentinis filmas „Žmogaus galimybių ribos“ sukurtas 2014 m., o jo angliška versija – 2015 m. Filmo režisierius buvo Carsten Gutschmidt, scenaristė – Sabine Kauser, už fotografavimą/filmavimą atsakingi asmenys - Dieter Stürmer, Joachim Seck, Steffen Bohn.
Režisierius C. Gudschmidt yra kilęs iš Vokietijos. Jis yra režisavęs ir daugiau dokumentinių filmų, trumpų filmukų, TV serialų, muzikinių video įrašų. Vis tik, sunkiai pavyko rasto daugiau informacijos apie jį ir jo darbus, tad galiu spręsti, kad režisierius nėra itin žymus.
Dokumentinis filmas „Žmogaus galimybių ribos“ sudarytas iš 2 dalių: „Žmogaus galimybių ribos: kūno valdovai“ ir pastaroji, kurią pristatysiu išsamiau, „Žmogaus galimybių ribos: proto valdovai“. Abejose dalyse pristatomi ypatingų gebėjimų turintys žmonės. Mane itin sudomino ir sužavėjo antroje dalyje pateikti žmonės. Neįtikėtina, kaip žmogus gali turėti tokių sugebėjimų. Dokumentinis filmas ne tik parodo filmo dalyvius, kurie pristato savo ypatingus gebėjimus/pomėgius, kurie leidžia pasiekti neįtikėtinų dalykų, kartu filme pateikti ir mokslininkų bandymų paaiškinti, kaip šiems žmonėms pavyksta padaryti tai, kas gali pasirodyti neįmanoma, bei rodomi tam tikri tyrimai su šiais žmonėmis, lyginantys juos su įprastai žmonėms būdingais gebėjimais.
Žiūrėti būtent šį dokumentinį filmą pasirinkau neatsitiktinai, man norėjosi pamatyti tai, kas suteiktų naujų žinių, šokiruotų, žavėtų, kitaip tariant, norėjosi, kad filmas paliktų įspūdį, ir laikas, praleistas žiūrint filmą, nebūtų veltui gaištamas.
Dokumentiniame filme pristatomi iš viso 7 žmonės. Vokietis Lukas Irmler, vaikščiojimo juosta profesionalas, daugkartinis vaikščiojimo juosta pasaulio rekordininkas, jis pirmasis, kuris atliko salto ant juostos. Aistra Luką yra užvaldžiusi taip, kad šis ryžtasi vaikščioti itin dideliuose aukščiuose tarp kalnų. Filme įamžinta kaip vaikinas siekė tikslo –neįtempta juosta pereiti tarp dviejų aukštų kalnų viršūnių nė karto nenukrentant. Kitas, dar rizikingesnis tikslas - Nick‘o Valendos ketinimas pereiti virš Kolorado upės intako 450 m. aukštyje ir tokio paties ilgio atkarpą įtemptu lynu be jokių apsauginių priemonių, naudojantis tik kartimi, kuri padeda lygsvarai išlaikyti. Rizika pasirinkus tokį iššūkį – milžiniška, įtampa, stebint vyrą atliekant šį iššūkį – taip pat. Atliktas tyrimas su L. Imler, kurio metu jis naudodamasis tam tikra įranga (specialiais akiniais, batais ir t.t.), kuri sukuria iliuziją, vaikšto dideliame aukštyje per įvairias kliūtis ant siauro tako. Iš tiesų jis vaikšto ant lentų, tačiau iliuzija tokia tikra, kad įprastai žmonės net krenta, slysta, paprastai kliūtis pereiti reikia kelių mėginimų, tačiau filmo dalyviui su užduotimi pavyksta gana lengvai iš pirmo karto. Tai įrodo, kad su aukščio baime yra įmanoma susidoroti, bet tam būtinas psichologinis savęs pasirengimas.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 19, 2018
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 4 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų