Slapvyardžiai, jų pasirinkimo motyvai.

2 psl. / 845 žod.

Ištrauka

Slapyvardis, kitaip vadinamas pseudonimas, yra netikras, slaptas asmenvardis, naudojamas užslėpti savo tikrąjį vardą. Yra daug įvairių priežasčių, dėl kurių žmonės pasirenka kurti darbus pasislėpę už slapyvardžio. Vieni tai daro, nes jie jaučiasi saugesni, išlieka anonimiški, kiti – iš baimės, jog bus apkalbėti ar iš jų pradės šaipytis. Aišku, ne visi savo noru naudojosi slapyvardžiais. Dauguma rašytojų pradėjo naudotis slapyvardžiais kai buvo įvestas lietuviškos spaudos draudimas, kad išvengtų persekiojimų ir nuteisimų. Tačiau vis dėlto slapyvardžių naudojimas yra puikus būdas paslėpti savo tapatybę, taigi aš tai ir aptarsiu.

Nors dauguma rašytojų savo noru naudoja slapyvardžius, yra tokių, kuriems teko priverstinai jais prisidengti dėl įvairių politinių sąlygų. Ypač daug autorių pasirašinėjo slapyvardžiais XIX a. pab – XX a. pr. Po Sausio sukilimo, kuris vyko 1863-1864 m., Rusijos imperijos valdžia uždraudė europinės imperijos dalies gubernijose spausdinti, įvežti ir platinti lietuviškus leidinius lotyniškomis raidėmis. Neramūs spaudos draudimo laikai privertė rašytojus pasirašinėti įvairiais slapyvardžiais. Vincas Kudirka, manau, yra vienas iš svarbiausių šio laikotarpio asmenybių, pasirašinėjęs daugiausia V. Kapso slapyvardžiu........


Turinys

  • Įžanga -> Asmeninė nuomonė -> Lietuvių spaudos draudimas (V. Kudirka) -> J. Mačiulis-Maironis -> Žemaitė -> J. Jablonskis -> Partizanai -> Apibendrinimas.

Reziumė

Autorius
gnegnegne
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 24, 2017
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai