Ką reikėtų daryti, kad lietuvių kalba būtų prestižinė, plačiai vartojama kultūroje, mene, moksle ir neliktų tik buitine namų kalba?
Ištrauka
Visiems žinoma, kad lietuvių kalba yra viena seniausių ir mažiausiai pakitusių indoeuropiečių atšakos kalbų. Tačiau nuo seno mūsų kalba buvo tobulinama, kito bei plėtėsi žodynas, formavosi taisyklės. Įvairūs žymūs kultūros atstovai įnešė didžiulį savo vargo įnašą į mūsų kalbą, tad lietuvių kalba tapo pakankamai moderni ir tinkanti vartoti. Tačiau pasaulis nuolatos keičiasi, tad ką turime daryti, kad kalba ir toliau išliktų bei būtų vartojama? Manau, kad lietuvių kalba yra pakankamai prašmatni ir tinkama naudoti įvairiose srityse, tačiau reiktų nepamiršti jos tobulinti, kartu su tobulėjančiu pasauliu.
Visų pirma, turime vengti netinkamų ir nepritampančių naujadarų bei saugoti kalbos savitumą. Aplink mus kuriasi ir atsiranda vis daugiau dar nematytų ar neatpažintų reiškinių ar daiktų. Žinoma, kad tai reikia kaip nors pavadinti. Tačiau šis darbas ne visuomet būna atliktas tinkamai. Dažnai kalbininkų sukurtas žodis nepritampa kalboje dėl įvairių priežasčių. Žodis gali būti per sudėtingas vartoti, nelogiškos darybos ar neatitinkantis žmonių lūkesčių. Tačiau taip pat viena iš kliūčių gali būti žodžio reikšmę jau užėmusi svetimybė.
Turinys
- Įžanga
- I dėstymo pastraipa — naujadarai
- II dėstymo pastraipa — barbarizmai bei svetimybės
- III dėstymo pastraipa — kalbos savitumas
- Apibendrinimas
Reziumė
- Autorius
- jeiizy
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Kalbos kultūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 21, 2015
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 4 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų