Tautosakos tyrinėtojai tvirtina, kad tautosaka atspindi gyvenamo laiko aktualijas. Remdamiesi tautosakos pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite
Ištrauka
Žmonės nuo seno yra įpratę įsimintinus gyvenimo momentus įamžinti vienokia ar kitokia forma. Vieni rašo knygas, kiti savo patirtus įvykius apdainuoja ar nufotografuoja. Jau labai seniai buvo pradėtos kurti dainos, pasakos, padavimai, giesmės apie tai, kas žmonėms tuo metu būdavo aktualu ir įdomu. Taip atsirado tautosaka. Tyrinėtojai tvirtina, kad šis žanras atspindi gyvenamojo laikotarpio aktualijas. Tad savo kalboje pasiremsiu konkrečiais tautosakos pavyzdžiais ir argumentuotai šiai minčiai pritarsiu.
Visų pirma apžvelgsiu, kas yra tautosaka, kokia jos svarba mūsų gyvenime. Tautosaka- tai liaudies kūryba. Ji gali būti dainuojamoji ir pasakojamoji. Tautosaka turi meninę pažintinę reikšmę. Lietuvių liaudies pasakos, dainos, patarlės ir kiti tautosakos kūriniai žavi savo paprastumu. Tautosaka išlieka gyva per amžius, nors bėgant laikui ji gali keistis, nes kiekvienas pasakotojas savaip atkuria tekstą, prideda savų žodžių. Įdomu tai, kad labai daug tautosakos buvo surinkta pokario metais, nes buvo organizuojamos studentų ekspedicijos po kaimus. Surinkta tautosaka labai praturtino turimą lietuvių liaudies kūrybos lobyną. Norint ją suprasti, reikia pažvelgti į praeities tautiečių gyvenimą, jų darbus, papročius.
Reziumė
- Autorius
- kristale10
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 17, 2014
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų