Kaip atsirado insulinas? Tyrimai
Ištrauka
Diabetu sirgusiais pacientais buvo susidomėta XIX amžiuje. Skrodimo metu gydytojai rasdavo pažeistą kasą. 1869 metais vokietis medicinos studentas Paulas Langerhansas atrado, kad kasos audinyje, kuris gamina virškinimo sultis, yra ląstelių grupės, kurių paskirtis yra nežinoma. Paaiškėjo, kad kai kurios šių ląstelių gamina hormoną insuliną. Tad vėliau šios ląstelių grupės ir buvo pavadintos atradėjo garbei - Langerhanso salelėmis.
•1889 m. Oscar Minkowski su Joseph von Mering pastebėjo, kaip musės geria šuns, kuriam buvo pašalinta kasa, šlapimą. Atlikus šlapimo tyrimus paaiškėjo, kad jame gausu angliavandenių ir todėl jis taip traukė muses. 1901 m. Eugene Opie susiejo Langerhanso salelių irimą su diabetu.
Turinys
- 1920 metų spalį daktarui Frederikui Bantingui, nežinomam chirurgui iš Toronto (Kanada), kilo mintis, kad tai stebuklingajai medžiagai iš Langerhanso salelių išgauti trukdo pačios kasos gaminamos virškinimo sultys. Tad jis sumanė planą. Perrišus lataką, kuriuo kasos virškinimo sultys keliauja į žarnyną, sustotų šių sulčių gamyba ir organas sunyktų. Tuomet ir būtų galima išskirti nepažeistą hormoną, veikiantį prieš diabetą.
Reziumė
- Autorius
- lalaila
- Tipas
- Prezentacija
- Dalykas
- Biologija
- Kaina
- €1.15
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 28, 2018
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 13 skaidr.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų