Nediskriminavimo principo įgyvendinimas darbo teisėje

25 psl. / 6691 žod.

Ištrauka

Temos aktualumas. Viena pagrindinių šiuolaikinės visuomenės problemų yra būtent diskriminacijos reiškinys įvairiose srityse. Nediskriminavimo principo užtikrinimo aktualumas yra ypač iškeliamas darbo teisės srityje. Būtent ji yra bene svarbiausia daugeliui asmenų, kadangi dirbantis asmuo didžiąją savo laiko dalį praleidžia darbe ir taip savaime yra darbo teisinių santykių dalimi, o šie santykiai dažnai neapsieina be įvairių ne tik darbo tvarkos, bet ir įvairių žmogaus teisių pažeidimų. Todėl akivaizdu, kad žinoti, kokiais būdais užtikrinti žmogaus teises, lygias galimybes ir patį nediskriminavimo principą, yra aktualu kiekvienam darbo teisinių santykių dalyviui.

Šio kursinio darbo tikslas – nustatyti ir atskleisti nediskriminavimo principo įgyvendinimo darbo teisėje būdus. Šiam tikslui pasiekti yra keliami tokie darbo uždaviniai:

  1. Apibrėžti nediskriminavimo principo sampratą;
  2. Identifikuoti atvejus ir būdus, kaip pasireiškia nediskriminavimo principo pažeidimai bei nustatyti, kokiais pagrindais diskriminacija yra galima;
  3. Pateikti vertinimą, kaip diskriminacija atsispindi Lietuvos teisės kontekste (jos tendencijos);
  4. Nustatyti, kaip yra užtikrinamas nediskriminavimo principas Lietuvos darbo teisėje.

Svarbiausi šaltiniai. Nagrinėjama darbo tema yra labai aktuali, tą rodo mokslinių darbų gausa. Šiame darbe bus remiamasi ne tik Lietuvos Respublikos (Lygių galimybių įstatymas, kuriame reglamentuojamos pagrindinės su diskriminacija susijusios sąvokos bei diskriminavimo teisinis reguliavimas, taip pat Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, kuris bus naudojamas ne tik bendram nediskriminavimo principo suvokimui, bet ir pasekmių už šio principo pažeidimus identifikavimui), bet ir tarptautiniu teisės aktu (Europos Parlamento ir Tarybos direktyva), taip pat specialiąja literatūra bei LR teismų praktika.

Tyrimo objektas – rašto darbe bus tiriamas nediskriminavimo principas, konkrečiai, kaip jis suprantamas Lietuvos darbo teisėje, taip pat bus tiriamas šio principo įgyvendinimas asmeniui kreipiantis į kompetentingas institucijas bei principo reikšmė ir sąsaja su galimu atsakomybės (sankcijų) taikymu.

Tyrimo metodai – nagrinėjamos temos darbe vyraus aktualių teisės aktų, normų, aktualios literatūros ir įvairių sąvokų lingvistinė (šis metodas naudojamas atskleidžiant naudojamų teisinių terminų reikšmes, remiantis bendrinės ir teisinės kalbos žodžių reikšmėmis), loginė (šis analizės būdas panaudotas siekiant pateikti savo poziciją tam tikru klausimu) ir sisteminė (darbe sistemiškai analizuojami teisės aktai) analizė.


Turinys

  • Įvadas
  • 1. Darbuotojų nediskriminavimo principo samprata ir turinys
  • 1.1. Kas yra diskriminacija?
  • 1.2. Ką draudžia nediskriminavimo principas?
  • 2. Individualių asmens teisių gynimo procesas
  • 2.1. Teisė kreiptis į ginčus nagrinėjančias institucijas
  • 2.2. Įrodinėjimo našta bylose dėl diskriminacijos
  • 2.3. Sankcijos už darbuotojų diskriminavimą
  • Išvados
  • Literatūros sąrašas

Reziumė

Autorius
andrijamilk
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Teisė
Kaina
€8.04
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 31, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
25 psl.

Susiję darbai

Darbo santykių teisinio reglamentavimo principai

Teisė Referatas 2004 m. moksliuke
Darbo santykių teisinio reglamentavimo principai yra esminis darbo teisės sistemos fundamentas. Valstybė privalo skatinti darbo teisių įgyvendinimą, kurios remiasi šiais pagrindiniais principais. Darbo...

Darbo teisė ir jos šaltiniai

Teisė Referatas 2016 m. nefaina
Darbas – tai ekonominis gyvenimo pagrindas, tikslinga žmogaus veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų įgyvendinimas, siekiant sukurti tam tikras materialias ir nematerialias gėrybes....