Pelningumo didinimo X įmonėje galimybių tyrimas AB „Pieno žvaigždės“ AB „Rokiškio sūris“ AB „Žemaitijos pienas“
Ištrauka
Temos aktualumas. Įmonės sėkmė ir jos konkurencinis pranašumas priklauso nuo to kaip apgalvotai ir strategiškai yra valdomi jos finansai. Pieno perdirbimo įmonės, dirbančios rinkos sąlygomis gali garantuoti sėkmę tik protingai valdant įmonės finansinius išteklius bei žinant įmonės pelningumo rodiklius. Finansų valdymo atspindys yra įmonės finansinės ataskaitos. Mūsų nagrinėjamos pieno perdirbimo įmonės pelningumo rodiklių, pelno (nuostolio) ataskaitų analizė suteikia reikiamos informacijos apie įmonės veiklos efektyvumą ir pelningumo didinimą, o taip pat gauta informacija iš finansinių ataskaitų yra naudojama planuojant ateities finansavimo projektus ir nulemia akcininkų bei kreditorių finansinius sprendimus. Rinkos ekonomikoje egzistuojančių įmonių pagrindinis tikslas yra pelningumo maksimizavimas, todėl svarbiausias finansų valdymo tikslas yra tenkinti įmonės savininkų interesus. Objektyvus sukauptos finansinės informacijos vertinimas padeda pamatyti procesus, vykstančius įmonėje, bei priimti reikiamus sprendimus atsižvelgiant į juos. Tačiau, nepaisant didelės įmonių veiklos rodiklių, pelningumo rodiklių analizės reikšmės, daugelis jos teorijos ir praktikos klausimų išnagrinėti nepakankamai. Iki šiol nėra bendro įmonių finansinės veiklos analizės turinio, t. y. kokias pieno perdirbimo įmonės veiklos sritis ir ūkines operacijas tirti, kokią informaciją kaupti ir ją vertinti. Šiame savarankiškame darbe pabandysime apibendrinti 3 pieno perdirbimo įmonių pelningumo rodiklių analizę nagrinėjant šių įmonių finansinį valdymą.
Darbo problema. Įmonės finansų valdymo savarankiškame darbe paimtos 3 įmonės (ta pačia pieno perdirbimo veikla užsiimančios) ir lyginama tų įmonių finansinė problema. Siekiant optimalios įžvalgos savarankiškame darbe, išsami 3 pieno perdirbimo įmonių finansinio valdymo pelningumo rodiklių analizė yra būtina, nes norima padidinti pieno perdirbimo įmonių pelningumą, todėl pastangos turi būti sutelktos į pelningumo rodiklių pokyčius ir veiksnius, kurie juos nulemia, bei pateikti tos problemos sprendimo rezultatus.
Darbo tikslas. Ištirti pelningumo didinimo galimybes AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“ atliekant tyrimą kaip padidinti pelningumo galimybes pieno perdirbimo įmonėse nagrinėjant pelningumo rodiklių analizę.
Darbo uždaviniai. Siekiant pasiekti iškeltą tikslą keliami šie uždaviniai:
1.Išnagrinėti teorinius aspektus finansų valdymo ir finansinių rodiklių analizę;
2. Apibūdinti AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“ veiklą;
3. Įvertinti finansinių ataskaitų pelningumo rodiklius AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“;
4. Pasiūlyti priemones pelningumo didinimo galimybei spręsti;
5. Sudaryti perspektyvines finansines ataskaitas ir parodyti, kaip pasikeis įmonės pelningumo rodikliai, jeigu pavyktų įgyvendinti pelningumo didinimui siūlomas priemones;
6. Pateikti atlikto darbo išvadas.
Tyrimo metodai. Metodologija yra glaudžiai susijusi su tyrimo metodais ir technika. Mokslinei literatūrai analizuoti buvo pasitelktas monografinis metodas, sisteminė mokslinės literatūros analizė. Darbe naudoti metodai: tekstinių duomenų sąvokos, informacijos pateikimas grafiškai ir duomenų analizavimas, nagrinėjami internetiniai šaltiniai, Statistikos departamento duomenys. Darbe buvo naudojama literatūros analizė ir statistinis tyrimo duomenų grupavimas bei lyginamoji analizė.
AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“ santykinių rodiklių (pelningumo) lyginamoji analizė. Gauti duomenys susisteminti, vaizduojami grafiniu būdu ir pateiktos išvados.
Darbo santrauka. Savarankiškame darbe bus nagrinėjami trijų didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių pelningumo didinimo galimybių rezultatai. Pagrindinis tikslas yra nustatyti kiekvienos įmonės pelningumo rodiklius bei nustatyti, ar analizuojamose pieno perdirbimo įmonėse blogėja pelningumo rodikliai. Todėl savarankiško darbo problema yra formuluojama „Pelningumo didinimo X įmonėje galimybių tyrimas“.
Pradžioje bus apibūdinta nagrinėjamos problemos teoriniai aspektai, pagrindiniai duomenys apie kiekvieną įmonę, tuomet pagal pelningumo rodiklius nustatysim įmonių pelningumo didinimo galimybes.
Turinys
- ĮVADAS3
- TEORINĖ DALIS
- 1. Finansų valdymo esmė ir finansų ataskaitų analizė4
- 2. Pelningumo rodiklių naudojimas8
- PRAKTINĖ DALIS
- 3. Pelningumo didinimo AB „Pieno žvaigždės“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Žemaitijos pienas“ galimybių analizė10
- IŠVADOS23
- LITERATŪRA IR KITI INFORMACINIAI ŠALTINIAI25
- PRIEDAI
Reziumė
- Autorius
- rasa13
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Finansai
- Kaina
- €9.00
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 11, 2016
- Publikuotas
- 2011 m.
- Apimtis
- 33 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų