Lietuvos mikrologiniai herbarai

22 psl. / 5175 žod.

Ištrauka

Didelė organizmų įvairovė ir diferenciacija suponuoja jų sisteminimą. Šias užduotis sprendžia sistematika – mokslas, nagrinėjantis organizmų klasifikavimą jų giminystės bei filogenezės pagrindu, kuria tam tikrą sistemą, kurioje atsispindi ne tik organizmų panašumai ir skirtumai, bei ir jų giminystės ryšiai, jų evoliucija (Dabkevičius, 2009). Savo ruožtu organizmų evoliucijos stadijų tyrinėjimas suteikia galimybę sekti ir analizuoti nuoseklią organizmų raidą ir vystymąsi pradedant paprasčiausiomis formomis ir baigiant sudėtingomis, taip kuriant darnią sistemą.

Grybai, pagal savo gyvenimo būdą, viena paslaptingiausių ir palyginti menkai ištirtų organizmų grupių. Savo sandara ir gyvenimo būdu grybai skiriasi ne tik nuo gyvūnų, bet ir nuo augalų, todėl biologai grybus priskiria savarankiškai gyvų organizmų karalystei. Moksliniai grybų tyrinėjimai yra svarbūs keliais aspektais. Pirma, grybai yra reikšmingi ekosistemos komponentai, nuo kurių nemenka dalimi priklauso dirvodaros procesai. Taip pat grybai yra vienas neatsiejamų žmonių mitybos elementų. Galiausiai, grybai ir jų įvairovė, praturtina bet kurios valstybės gamtinių išteklių sistemą, pabrėžia jos unikalumą. Būtent dėl to grybų rinkiniai ir herbariumai (herbariumas – patalpa, kur saugomi rinkiniai arba kolekcijos) laikytini unikaliu ekosistemos paveldu, kuriuos tyrinėjant galima dar daugiau sužinoti apie šią paslaptingą karalystę (Dabkevičius, 2009).

Darbo tikslas – ištirti Lietuvos mikologinius herbarus.

Darbo uždaviniai:

  1. Grybų struktūros ir sistematikos pagrindiniai aspektai.
  2. Atskleisti mikologinių herbarų sampratą ir jų rinkimo bei saugojimo esminius aspektus.
  3. Išanalizuoti Lietuvos mikologinių herbarų sudėtį bei struktūrą.

Darbo šaltiniai ir medžiaga. Rašant kursisnį darbą remtasi Lietuvos ir užsienio autorių literatūra mikologijos tema: Dabkevčius, 2009; Dudka, Vassser, 1987; Lugauskas 1988; Levkina, 2010; Kutorga, 1997; Mirčink, 1988; Bogoliubov, Lazareva, 2002; Skvorcov, 1987 ir kt.

Lietuvos mikologinių herbarų identifikavimui ir analizei pasinaudorta Vilniaus Universiteto, Lietuvos Edukologijos Universiteto bei Lietuvos Botanikos instituto herbariumuose saugomais mikologiniais herbarais.

Darbo metodika:

  1. Literatūros šaltinių analizė;
  2. Herbariume esančių mikloginių herbarų analizė

Turinys

  • ĮVADAS2
  • 1.LITERATŪROS APŽVALGA3
  • 1.GRYBŲ STRUKTŪROS IR SISTEMATIKOS PAGRINDINIAI ASPEKTAI3
  • 1.2.LIETUVOS MIKOLOGIJOS MOKSLO INSTITUCINĖ BAZĖ11
  • 2.REZULTATAI IR JŲ APTARIMAS13
  • 2.1. MIKOLOGINIO HERBARO SAMPRATA IR JO SUDARYMO ESMINIAI ASPEKTAI13
  • 2.2.LIETUVOS MIKOLOGINIAI HERBARAI18
  • IŠVADOS20
  • LITERATŪRA21
  • SUMMARY22

Reziumė

Autorius
denis
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Biologija
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 22, 2016
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai

Lietuvos miškai. Ekologinė būklė

Biologija Referatas gytukac
Lietuvos miškai – vienas svarbiausių Lietuvos biosferos elementų, sudarantis apie 32 % visos teritorijos. Senovėje beveik visa dabartinė Lietuvos teritorija buvo apaugusi miškais....

Lietuviškų paukščių pristatymai

Biologija Prezentacija 2014 m. gabreilė1
Lietuvoje gyvenančių paukščių: žvirblių, volungių, strazdų, kėkštų, pelėdų, vanagų demonstracijos, išvaizdos aprašymai.

Aplinkosauga Lietuvoje

Biologija Konspektas 2015 m. longevity
Darbe rašoma apie aplinkosaugos bei klimato kaitos situaciją Lietuvoje bei galimas taršos mažinimo priemones.

Lietuvių pokario gėlės

Biologija Prezentacija 2011 m. auksaplauke123
Tai skaidrės apie darželius, kurie vyravo pokario metais. Išverdintos gėlių gydamosios savybės. Kaip buvo sodintos gėlės ir kokiu principu buvo sodinami darželiai.

Bežandžiai ir pagrindinės Lietuvos žuvys

Biologija Referatas 2009 m. mokytoja
Būrys. KARPŽUVĖS — Cypriniformes Šeima. KARPINĖS — Cyprinidae. Gentis. KAROSAI — Carassius Jarocki AUKSINIS KAROSAS (PAPRASTASIS KAROSAS, KRAKĖ) (Carassius carassius)  Gyvena: Upėje...