Žiediniai augalai
Ištrauka
Žiediniai augalai yra labai skirtingos išvaizdos, įvairaus dydžio, atstovauja praktiškai visoms žinomoms gyvenimo formoms. Pagrindinė jungiamoji grandinė šių be galo skirtingų augalų yra ŽIEDASŽiedas-specializuotas, nešakotas, riboto augimo, metamorfozuotas, sutrumpėjusia ašimi ūglys. Jis tipišku atveju sudarytas iš žiedsosčio ir suartėjusių sterilių- apyžiedžio ir fertilių- kuokelių ir vaislapėlių- sporofilų. Biologinė žiedo sporofilų surtėjimo prasmė-jaunų sporangių patikimesnė apsauga ir efektyvesnis apdulkinimas.
Žiede pagrinde vyksta du procesai : 1.sporogenezė ir gametogenezė,2. apdulkinimas ir 3.apvaisinimas, 4.gemalo susidarymas, 5. vaisiaus ir sėklų susidarymas.Sporogenezė- tai mikro ir makrosporų susidarymas;Gametogenezė- redukuoto vyriško gametofito (žiedadulkės), ir moteriško gametofito funkcijas atliekančio gemalinio maišelio susidarymas. Gemalinis maišelis nelaikomas tokiu mot.gametofitu, kaip pas archegoninius augalus. Taigi žiedai atlieka sporų produkcijas, lyt.reprodukcijos , atsinaujinimo, plitimo darinių produkavimo funkcijas.
Žiediniams taip pat būtinga:Tai hetero sporiniai augalai.Žieduose susidaro vyr.gametofitai- žiedadulkės, mot.gam.funkcijas atlieka gemaliniai maišeliai.
...........
Magnolijūnų žiedų kilmės hipotezės
1. Pseudantinė hipotezė ( dabar jau ja tiki tik 3 proc)R.Wettstein ir A.Engler (1900)Svarbiausi teiginiaiŽiedas- tai strobilų kompaktiška santalka.Žiedo prototipas- vienalyčiai gnetainių (gnetopsida) strobilai.Dvilyčio žiedo susidarymas vyko atsitiktinio skirtingos lyties strobilų susijungimo būdu (botaniniai fakta: a)velvičijos vyriškuosiuose strobiluose kartais pasitaiko rudimentiniai makrosporofilai, b)magnolijūnų vienalyčiuose žieduose kartais pasitaiko kuokelių ar piestelių rudimentai)Tarp magnolijūnų dabar yra primityviausi smulkūs, vienalyčiai su neišvaizdžiu apyžiedžiu, ar visai be jo, vėjo apdulkinami žiedai ( alnus, betula, quercus).
Vienalyčių strobilų virtimo žiedais pagrindinės modifikacijos1 etapas: dalies mikrostrobilų santalkos dengiamųjų žvynelių redukcija ir anteroforų suaugimas tarpusavyje, rezultatas- kuokelių susidarymas.2.Kuokelių skaičiaus ženklus padidėjimas susiskaldymo būdu3.vainiklapių atsiradimas iš kuokelių ir dengiamųjų žvynelių virtimas taurėlapiais4. piestelinių žiedų atsiradimas iš makrostrobilų arti vienas kito esantiems makrosporofilams suaugant tarpusavyje ir virstant piestele, paraleliai vyko dengiamųjų žvynelių redukcija.5. dvylyčio žiedo atsiradimas iš vyriškų ir moteriškų žiedų, natūraliai atrankai palaisniui fiksuojant tuos atsitiktinius atvejus kai kuokeliai ir piestelės atsidurdavo viename žiede.
Turinys
- Žiedo dalys
- Gaubtasėklių kilmė
- Evoliucinės sėkmės priežastys
- Apvaisinimas
- Vaisiai, sėklos, jų sklaida
- Gyvenimo formos
- Kilmės hipotezės
Reziumė
- Autorius
- evelina1988
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Biologija
- Kaina
- €2.21
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 18, 2016
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų