Apskaitos politikos kūrimas UAB "X"
Ištrauka
Buhalterinė apskaita įmonėje turi būti tvarkoma laikantis tam tikrų įstatymų ir teisės aktų. Tačiau skirtingų rūšių įmonėms, taikomi skirtingi reglamentai, kurie priklauso nuo to, kokia veikla užsiima įmonė. Todėl įmonės buhalterinė apskaita įgauna savitumo ir unikalumo. Dėl šių savybių įmonės apskaitos tvarkymo procedūra darosi daug sudėtingesnė, norint tinkamai tvarkyti įmonės apskaitą ir parodyti teisingus įmonės veiklos rezultatus, reikia gerai apsvarstyti ir parinkti tinkamus apskaitos metodus ir taisykles. Pasirinktos apskaitos metodikos pakeitimas dažnai lemia didelius veiklos rezultatų pokyčius, siekiant, kad neįvyktų nepagrįsti veiklos rezultatų pokyčiai ir įmonės pateikta informacija finansinėse atskaitose būtų išsami, objektyvi ir tiksli būtina parengti apskaitos politiką.
Lietuvos moksliniuose darbuose nedetalizuojama apskaitos politikos sudėtis ir kaip ji turi būti rengiama. Pagrindinis dėmesys skiriamas apskaitos metodų pasirinkimui ir jų įtakai bendram įmonės rezultatui. Remiantis Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymu, kuris įsigaliojo 2002 m. sausio 1 d., kiekviena Lietuvos įmonė turi turėti savo įmonės apskaitos politiką, ir ja vadovautis tvarkant įmonės apskaitą. Apskaitos politikos formavimo tema aktuali daliai įmonių. Dėl to, kad apskaitos politikos sudėtis plačiai neanalizuojama įmonėms yra gana sunku ją pasirengti, todėl ne visos įmonės yra parengusios ir patvirtinusios apskaitos politiką.
UAB „xx“ vadovaujasi tam tikrais buhalterinės apskaitos principais ir metodais, tačiau oficialaus dokumento, kuriame būtų surašyta visa apskaitos tvarkymo schema ir taisyklės, neturi.
Darbo problema – UAB „xx“ nesuformuota apskaitos politika.
Darbo objektas – UAB „xx“ apskaitos procesas.
Darbo tikslas – parengti UAB „xx“ apskaitos politiką.
Darbo uždaviniai:
- 1) teoriniu aspektu išnagrinėti apskaitos politikos sampratą, sudėtį, bei ją reglamentuojančius teisės aktus;
- 2) išanalizuoti UAB „xx" buhalterinių procesų atvaizdavimą apskaitoje;
- 3) nustatyti pagrindinius UAB „xx“ veiksnius, darančius įtaką apskaitos politikos pasirinkimui;
- 4) parengti UAB „xx“ apskaitos politiką.
Tyrimo metodai – literatūros analizė, dokumentų analizė, interviu ir stebėjimas.
Darbo struktūra – baigiamasis darbas yra suskirstytas į keturias dalis. Pirmoje dalyje aptariama literatūra apie apskaitos politikos sampratą, sudėtį bei jos pasirinkimą lemiančius veiksnius. Antroje darbo dalyje pateikiama trijų tyrimų įvykių eiga. Trečioje baigiamojo darbo dalyje pateikiama informacija apie įmonės veiklą ir pagrindinius rodiklius finansinei būklei nustatyti, taip pat remiantis tyrimo metu gautais rezultatais pateikiamos apibendrintos kuriamos apskaitos politikos nuostatos. Ketvirtoje dalyje pateikiamos apibendrintos išvados ir siūlymai, apie įmonės apskaitos politikos kūrimo procesą ir pasiektus rezultatus.
Darbe naudojami literatūros šaltiniai – verslo apskaitos standartai ir kiti norminiai aktai, reglamentuojantys įmonių apskaitą; statistikos informacija; įmonės dokumentai ir kita literatūra.
Turinys
- TURINYS
- ĮVADAS4
- 1. APSKAITOS POLITIKOS FORMAVIMO ASPEKTAI6
- 1.1. Apskaitos politikos samprata6
- 1.2. Apskaitos politikos sudėtis9
- 1.3. Apskaitos politikos keitimas18
- 2. TYRIMŲ METODOLOGIJA22
- 3. UAB „xx“ APSKAITOS POLITIKOS FORMAVIMAS24
- 3.1 Įmonės charakteristika24
- 3.2 UAB „xx“ požiūris į apskaitos politiką29
- 3.3 UAB „xx“ apskaitos politikos rengimo etapai31
- 3.3.1 UAB „xx“ apskaitos politikos organizacinės ir techninės dalies rengimo etapas32
- 3.3.2 UAB „xx“ apskaitos politikos metodinės dalies rengimo etapas38
- IŠVADOS57
- SIŪLYMAI59
- LITERATŪRA60
- PRIEDAI63
Reziumė
- Autorius
- gintare1994
- Tipas
- Diplominis darbas
- Dalykas
- Apskaita
- Kaina
- €18.70
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Gru 18, 2018
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 89 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų