UAB "X" likvidumo analizė
Ištrauka
Turto likvidumas yra viena iš reikšmingiausių įmonės sėkmingos veiklso sąlygų, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio ar veiklos pobūdžio ji yra. Likvidumo rodikliai parodo įmonės finansinę būklę, skirtingu laipsniu įvertinant įmonės nuosavybėje esančio trumpalaikio turto likvidumą. Jie parodo įmonės pajėgumą laiku vykdyti trumpalaikius įsipareigojimus, o ši informacija yra svarbi ne tik įmonės vadovams ar akcininkams, bet ja nuolat domisi ir daugelis kitų vartotojų: darbuotojai, konkurentai, kreditoriai, įvairios kontroliuojančios institucijos, potencialūs investuotojai ir kiti išorės vartotojai. Likvidumas turi būti nuolat analizuojamas ir kontroliuojamas, nes jis sudaro sąlygas įmonei būti konkurencingai rinkos ekonomikos sąlygomis ir greitai reaguoti į bet kokius rinkos pokyčius.
Likvidumo reikšmė yra labai didelė, nesvarbu, kokio masto ir veiklos pobūdžio yra įmonė, todėl norint išvengti įmonės žlugimo ar finansinės krizės, Lietuvos įmonių vadovai ir akcininkai turėtų mokytis iš kitų klaidų ir nukreipti savo dėmesį į tinkamą įmonės likvidumo rizikos valdymą, rodiklių analizę ir kontrolę.
Kaip rodo praktika, geri likvidumo rodikliai ne visada reiškia, kad įmonė geba vykdyti savo įsipareigojimus. Likvidumo rodiklius reikia analizuoti nuolat, o ne epizodiškai. Būtina nuolat stebėti ir kontroliuoti įmonės mokėjimo priemonių ir trumpalaikių įsipareigojimų tarpusavio santykį, būklę, struktūrą. Reikia atsižvelgti į likvidumo rodiklių pokyčius įmonės veiklos eigoje, ieškoti jų kitimo priežasčių ir gerinimo būdų. Todėl šio darbo tikslas yra atlikti įmonės likvidumo analizę taikant įvairią mokslinę medžiagą ir surasti sprendimo būdus, kurie padėtų gerinti likvidumo lygį įmonėje.
Šiam tikslui pasiekti bus sprendžiami tokie darbo uždaviniai:
- teoriškai pagrįsti likvidumo analizės svarbą ir apibūdinti jos atlikimo etapus;
- remiantis teorine medžiaga atlikti UAB “X” likvidumo analizę ir įvertinti jos būklę;
- parinkti ir pagrįsti optimaliausius būdus, kurie padėtų gerinti įmonės likvidumo lygį.
Darbo objektas – likvidumo rodiklių esmė ir taikymas, atliekant įmonės likvidumo analizę.
Darbas buvo atliktas taikant tokius darbo metodus kaip: mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė, UAB “X” finansinių ataskaitų analizė ir sintezė, rodiklių dinamikos ir struktūros analizė, santykinių finansinių rodiklių analizė ir palyginimas.
Atliekant darbą buvo remiamasi šiais pagrindiniais literatūros šaltiniais: J. Mackevičius, D. Poškaitė „Finansinė analizė“ 2001, V. Aleknevičienė „Įmonės finansų valdymas“, 2011, M. Jasienė, A. Laurinavičius “ Verslas: teorija ir praktika”, 2009.
Darbas sudarytas iš keturių skyrių, pirmame skyriuje išdėstoma teorinė medžiaga apie likvidumą ir likvidumo problemas. Aptariami likvidumo analizės rodikliai. Antrame skyriuje išdėstoma UAB “X” situacijos analizė: misija, vizija, tikslas, uždaviniai, istorija, rinka, finansinė ir mokestinė atskaitomybė, įmonės organizacinė sistema, darbuotojai, nuosavas kapitalas ir akcijų pasiskirtstymas, konkurentai, SSGG analizė, investicinių sprendimų priėmimas. Trečiame skyriuje aptariami UAB “X” veiklos rezultatai ir finansinė būklė, tai padėjo atlikti: įmonės ekonominių finansinių rodiklių analizė, auksinių taisyklių taikymas, pelno (nuostolių) ir balanso rodiklių dinamikos ir struktūros analizė. Ketvirtame skyriuje aptariama pagrindinė įmonės problema – likvidumas. Smulkiau analizuojami likvidumo rodikliai, pateikiami pasiūlymai, kaip pagerinti situaciją.
Darbo atlikimo metu buvo pasiekti tokie darbo rezultatai: remiantis teoriniu pagrindu išanalizuota įmonės finansinės veiklos būklė ir rezultatai, nustayta, kad didžiausia UAB “X” problema – žemas likvidumas. Likvidumo gerinimui pasiūlyti šie būdai: pinigų srautų reguliavimas, pardavimų didinimas, pirkėjų skolų valdymas, pareigų derinimas, prekybinių skolų dydžio planavimas, skolų amžiaus lentelių sudarymas, išankstinio arba greitesnio skolų apmokėjimo skatinimas, informacijos apie nepatikimus ir nesąžiningus pirkėjus rinkimas. Vadovaudamasi šiais būdais ir laikydamasi rekomendacijų įmonė gali pasiekti geresnių likvidumo rezultatų.
Turinys
- ĮVADAS……………………………………………………………………………………………7
- 1. LIKVIDUMO ANALIZĖS YPATUMAI……… …………………………………….……….9
- 1.1. Likvidumo sąvoka……………………………………………… …………………………9
- 1.2. Likvidumo rodikliai………………………………………………………… ……………11
- 1.3. Likvidumo problema……………………………………………………………………….16
- 1.4. Likvidumo rizika ir jos mažinimo būdai…………………………………………… ……18
- 2. ĮMONĖS “X” SITUACIJOS ANALIZĖ. ……………………………23
- 3. UAB “X” VEIKLOS REZULTATAI IR FINANSINĖ BŪKLĖ……34
- 3.1. Įmonės “X” finansinių rodiklių analizė…………………………………….34
- 3.2. Auksinių taisyklių taikymas………………………………………………………………41
- 3.3. UAB “X” pelno (nuostolių) ir balanso rodiklių dinamikos ir struktūros analizė…………………………………………………………………… ……… …….42
- 4. UAB “X” VEIKLOS IR FINANSINĖS PROBLEMOS… ………44
- 4.1. UAB “X” likvidumo problemos…………………………………….………44
- 4.2. Pasiūlymai…………………………………………………………………………… …47
- IŠVADOS……………………………………………………………………………………………50
- LITERATŪRA……………………………………………………………… ……………………51
Reziumė
- Autorius
- digimonsita
- Tipas
- Diplominis darbas
- Dalykas
- Apskaita
- Kaina
- €10.95
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 3, 2016
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 63 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų